Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Hava kirliliğini önleme toplantısı

Hava kirliliğini önleme toplantısı
  • 13.09.2014
  • 1.548 kez okundu

 

Taşköprü’de hava kirliliğini önleme toplantısı

 

 

Taşköprü Belediyesi tarafından kış günlerinde yaşanan hava kirliliğini önlemek amacıyla kalorifer yakıcıları, resmi kurum amirleri ve apartman yöneticileri kalorifer yakma teknik ve usulleri ile zorunlu hale gelen filtre takma konusunda bilgilendirildi.

Taşköprü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda ilk olarak Taşköprü Belediye Başkan Vekili Tayfur Mumcu her yönden yaşanılırlık düzeyi yüksek olan ilçelerinde kış aylarında özellikle bazı apartman dairelerinde kalitesiz kömür kullanımı nedeniyle hava kirliliği yaşandığını ve bunun önüne geçmekte kararlı olduklarını kaydetti.

Mumcu, “İlçe Kaymakamımız başkanlığında yapılan Umumi Hıfzıssıhha Komisyonu’nda alınan karara göre 1 Mart 2013 tarihine kadar ilçemizde bulunan resmi kurumlarda dahil olmak üzere kazan kapasitesi 120 bin kalorinin üzerinde olan tüm binalara filtre takılması zorunlu hale getirilmiştir. 1 Mart tarihine kadar bu yükümlülüğe sahip olduğu halde yerine getirmeyen daire sahipleri ve resmi kurumlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince yasal işlem yapılmasına, mevcut kullanılan kalorifer kazanlarının saat 06:00 ile 07:00 arasında yakılması 07:00’den sonra ilk yakmanın yapılmamasına, yakma belgesine sahip kişilerin kalorifer yakmasına ve yakıcı talimatlarının bina kazan dairelerinde uygun bir yere asılmasına karar verilmiştir” dedi.

Kalorifer yakıcıları ve apartman yöneticilerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda daha sonra ise Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Ersin Selalmaz, kalorifer yakıcılarına konuyla ilgili teknik bilgiler aktardı. Toplantıya daire amirlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ