Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

HEM Müdürleri Taşköprü’de toplandı

HEM Müdürleri Taşköprü’de toplandı
  • 13.09.2014
  • 1.309 kez okundu
Reklam

 

-Kastamonu İl ve İlçe Halk Eğitim Müdürleri Taşköprü’de toplandı

-Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy: “Halk Eğitim Müdürlükleri markalaşmalı”

 

Kastamonu ve ilçeleri Halk Eğitim Merkezleri müdür ve müdür yardımcıları, Turizm Eğitim Merkezi Müdür ve Müdür Yardımcıları ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdür ve Müdür Yardımcıları Taşköprü ilçemizde toplandı.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapçı, Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’da hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cengiz Eroğlu, bir yıllık çalışmaları hakkında misafirleri bilgilendirdi.

Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’da halk eğitiminin öneminden bahsederek “Halkın eğitimi ülkenin kalkınmasında çok önemlidir” dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy ise halk eğitimini çok önemsediğini söyleyerek halk eğitiminde hedef kitlenin çok büyük olduğunu, gece gündüz demeden çalışılması gerektiğini söyledi.

Aksoy, “Kurslarımıza aldığımız gençler bize güvenerek bu kurslara geliyorlar. Bizler de bu kursları toplumda istihdama yönelik açmamız lazım. Gelen kursiyer bu kurstan sonra ben iş bulabilirim demeli. Kurslarımıza gelen kursiyerin güvenlerini kırmamamız gerek” dedi. Ayrıca samimi gayretler neticesinde güzel hizmetlerin yapılacağını söyleyen Aksoy, “Kurslarımız geleceğin alt yapılarıdır, buralarda topluma yararlı işler yapacak insanlar yetiştirmemiz gerek. Halk eğitim merkezleri üretim yapmalı. Halk Eğitim Merkezlerimiz bir fabrika gibi çalışmalı. Buraya kursa gelenler burada üretim yaparak evlerine ailelerine bir kazanç ta sağlamalılar. Artık Halk Eğitim Merkezleri markalaşmalı” dedi.

Programın ardından misafirlere yemek ikram edildi. Yemeğe İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Selçuk Aksoy Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, ilçe okul müdürleri ve daire amirleride katıldı.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ