Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

HEM’den yıl sonu gösterisi

HEM’den yıl sonu gösterisi
  • 13.09.2014
  • 1.294 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü Kent Korosu ve Halk Oyunları ekibinden muhteşem gösteri

Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Taşköprü Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği yıl sonu müzik dinletisi programı izleyenlerden büyük beğeni topladı. Taşköprü Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Eroğlu ve Taşköprü Meslek Yüksek Okulu Genel Sekreteri Vural Arslan, çok sayıda kursiyer ve vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı okunması ile başlayan program Taşköprü Kent Korosunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla devam etti. Müzik Öğretmeni Tuba Kuru şefliğinde 12 parçayı seslendiren Taşköprü Belediyesi Kent Korosu, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Müzik Öğretmeni Eda Koca’nın seslendirdiği “Mah Cemalin Güneş midir Ay mıdır” adlı parça ise salonu dolduran vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

Kent Korosunun müzik dinletisinin ardından program Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam etti. Kına gecesi gösterisinin ardından kız ve erkek halk oyunları ekibi Türkiye’nin dört bir tarafından değişik yörelere ait halk oyunu gösterilerini Taşköprülülerin beğenisine sundular. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Öğretmeni Harun Reşit Şimşek’in yetiştirdiği öğrenciler büyük beğeni topladı.

Kına dağıtımının da yapıldığı programda Atatürk İlköğretim Okulu ile Fatih İlköğretim Okulu Halk Oyunları grupları da gösterilerini sundu.

Program Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi öğrencilerin zeybek oyunu ile son buldu.

Programda konuşan Taşköprü HEM Müdürü Cengiz Eroğlu, "Halk Eğitim Merkezi olarak Taşköprü Belediyesi ile ortaklaşa düzenledikleri bugeceye katılan herkese teşekkür ederek imkan verildiğinde neler yapbileceğimizi herkese göstermekten ve sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz" dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da 168 kurs ve 2800 kursiyer ile ili bile geride bırakan Taşköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nü ve kursiyerleri özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Arslan, yerel yönetim olarak herzaman bu tarz üretken kurumlara hertürlü katkı vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Programın sonunda sahnede oynayan Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibine Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da bir süre eşlik etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ