Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Hikmet Erkek’ten MYO’ya övgü

Hikmet Erkek’ten MYO’ya övgü
  • 13.09.2014
  • 1.172 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, hayırsever iş adamı merhum Mustafa Sıtkı Erkek’in eşi Hikmet Erkek’i Taşköprü’de ziyaret etti.

Yılın büyük bir zamanında İstanbul’da duran ve yaz tatilini Taşköprü’de geçirmek üzere gelen Hikmet Erkek’i ziyaret eden Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, eşiyle birlikte eğitim alanında birçok hayırseverlik örneği gösteren ve 1980’li yıllarda Taşköprü Endüstri Meslek Lisesi gibi memleketlerine büyük bir yatırım kazandıran Hikmet Erkek’i geçtiğimiz yıl hizmete açılan Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nu gezdirdi.

Erkek ailesinin gerek il gerekse ülke genelinde eğitim alanına destek veren sayılı ailelerden olduğunu söyleyen Taşköprü Belediye Başkanı Arslan, 1988 yılında ülke genelinde sayılı Endüstri Meslek Lisesi’nden birini memleketlerine kazandırmalarının çok anlamlı olduğunu söyleyerek kendilerinin de hayırsever Taşköprülülerin desteğiyle yaptırdıkları Taşköprü MYO’yu geçtiğimiz yıl hizmete açtıklarını kaydetti.

Eşi merhum Mustafa Sıtkı Erkek ile hayatlarının büyük bir kısmını eğitime adadıklarını belirten Hikmet Erkek ise Taşköprü’de eski Kendir Fabrikası alanının Taşköprü Belediyesi’nin girişimleriyle modern bir MYO’ya dönüştürülmesinden memnuniyet duyduklarını söyleyerek emeği geçenleri kutladı.

Erkek ayrıca Taşköprü MYO’nun bugüne kadar gördüğü en güzel okunurluk oranı en yüksek MYO’lardan biri olması yönüyle de dikkat çektiğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ