Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Hükümet konağı tamamlanamadı

Hükümet konağı tamamlanamadı
  • 13.09.2014
  • 900 kez okundu
Reklam

Hükümet Konağı restorasyonu bir türlü tamamlanamadı

 

Taşköprü ilçemizde Osmanlı Devleti’nin son döneminde yapılan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ağustos 1925’te ziyaret ettiği Tarihi Hükümet Konağı’nın restorasyonu yılan hikayesine döndü.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında 70 günde tamamlanmak üzere ihalesi yapılan hükümet konağının geçen 6 ay içerisinde tamamlanamaması Taşköprülü vatandaşların tepkisine yol açtı.

Hükümet Konağı binasında yer alan başta Kaymakamlık olmak üzere, Mal Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Yazı İşleri Müdürlüğü gibi birimlerin 6 ayı aşkın süredir Belediye İş Merkezi 2. ve 4. katlarına taşınarak burada faaliyet göstermesinin ardından özellikle Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na sık sık gitmek zorunda kalan başta yaşlı vatandaşlar olmak üzere tüm vatandaşlar bu durumdan şikayet ederek Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı başta olmak üzere diğer birimlerin tarihi binanın bir an önce tamamlanarak buraya taşınmasını dört gözle beklediklerini kaydetti.

Ayrıca geçen süre zarfında yükümlü firmanın uzatma süresi alması ve bu sürenin de bitmesinin ardından tekrar uzatma süresi istemesi söylentileri de vatandaşları ümitsizliğe itti. Taşköprülü vatandaşlar ayrıca yetkililere seslenerek restorasyonun bir an önce tamamlanmasını beklediklerini ifade ettiler.

 

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ