Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

İlk ve ortaokulllarda sağlık taraması

İlk ve ortaokulllarda sağlık taraması
  • 13.09.2014
  • 1.637 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de ilk ve ortaokulllarda sağlık taraması

Taşköprü Devlet Hastanesi, yeni yılın ilk günlerinde ilçe genelinde kapsamlı bir sağlık taraması başlattı.

Tarama kapsamında tüm merkez ilk ve ortaokullarında ki öğrencilerin diş çürükleri, diş eti hastalıkları, inmemiş testis, hipospadias ve ürolojik anomaliler açısından taranması planlanıyor.

Uygulama ile ilgili konuşan TDH Başhekimi Uz. Dr. H. Hüseyin Bıyıklı; ‘’İlçemizde uzun zamandır planladığımız bu tarama programını İlçe Kaymakamımız Ali Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertan Arıcı’nın katkılarıyla gerçekleştirebilmekten çok mutluyuz’’ dedi.

Programın amacının diş ve diş eti sağlığı konusundaki farkındalığı artırmak ve erken teşhis ile kısırlığa yol açabilecek ürolojik hastalıkların zamanında tedavisini sağlayabilmek olduğuna dikkat çeken Dr. Bıyıklı, ‘’Bu taramanın gerçekleştirilmesinde emeği geçen Üroloji Uzmanı Op. Dr. M. İrfan Dönmez, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Emre Çapkınoğlu, Diş Tabipleri Dt. Kerem Sivaslıoğlu, Dt. Özlem Baştaş, Dt. Elif Nihan Küçükyıldız ve tüm personelimize müteşekkiriz’’ dedi.

Atatürk İlkokulu’nda uygulanan sağlık taramasına da İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan Arıcı, Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hüseyin Bıyıklı, Hastane Müdürü Bilal Başaran, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Ulusoy ve Okul Müdürü Cahit Akgün katıldı.

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ