Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

İLKYAR Vakfı Üyeleri Taşköprü’deydi

İLKYAR Vakfı Üyeleri Taşköprü’deydi
  • 13.09.2014
  • 1.023 kez okundu
Reklam

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim üyeleri ve öğrencilerinin YİBO’lara yardım amaçlı kurmuş oldukları İLKYAR Vakfı üyeleri Taşköprü ilçemizde bulunan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nu ziyaret etti.

Okul yönetimi ve öğrenciler tarafından karşılanan İLKYAR Vakfı üyeleri adına ilk olarak

ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Vural, Taşköprü YİBO öğrencilerine “Eğitimin Önemi” konulu bir seminer verdi. Daha sonra ise ODTÜ’lü öğrenciler sınıflarda YİBO’lu öğrencilerle deneyler yapıp oyunlar oynadılar.

Prof. Dr. Hüseyin Vural, daha sonra YİBO öğretmenlerine ve Taşköprü’deki diğer öğretmenlere “YİBO’larda ve Köylerde Öğretmen Olmak” konulu bir konferans verdi. Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Tezbaşaran ise öğretmenlere “Yeni Müfredat ve Yeni Ufuklar” konulu konferans verdi.

İki gün Taşköprü YİBO’da konaklayan ODTÜ’lü öğrenciler okul bahçesinde YİBO öğrencileri ile oyunlar oynadılar ve deneyler yaptılar. Gece yatarken de öğrencilere masallar okudular.

İLKYAR Vakfı üyeleri getirdiği kitapları okul kütüphanesine yerleştirdiler ve oyuncakları YİBO öğrencilerine dağıttılar.

Taşköprü YİBO Okul Müdürü Hasan Kaya “Bizlere güzel birkaç gün sunan ve öğrencilerimize hediyeler getiren İLKYAR Vakfı üyelerine, Prof. Dr. Hüseyin Vural ve Prof. Dr. Ata Tezbaşaran hocamıza tüm öğrenci ve öğretmen arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İLKYAR Vakfı üyeleri daha sonra Taşköprü’den ayrıldı.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ