Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Kas-Der ve Gezginler Kulübü’nden Arslan’a plaket

Kas-Der ve Gezginler Kulübü’nden Arslan’a plaket
  • 13.09.2014
  • 858 kez okundu
Reklam

 

Kas-Der ve Gezginler Kulübü’nden Arslan’a plaket

 

İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonulular Derneği (Kas-Der), Türkiye Gezginler Kulübü ile ortaklaşa Kastamonu Gecesi düzenledi. Onur konuğu; Kastamonulu ünlü aktör Cihan Ünal ve eskilerin unutulmaz şarkıcısı Atilla Atasoy’un olduğu gecede Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a Taşköprü ve Kastamonu’nun her platformda tanıtımına sağladığı büyük katkılardan dolayı plaket takdim edildi.

İstanbul Armada Otel’de gerçekleşen Kastamonu Gecesi’nde konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kas-Der’in yaptığı faaliyetlerle ve gurbetteki Kastamonuluları bir araya getirmesi ile örnek bir yapı teşkil ettiğini Gezginler Kulübü’nün ise ülke tanıtımına sağladığı katkının yadsınamayacak düzeyde olduğunu belirterek böyle güzel bir gecede kendilerine plakete layık görmelerinden dolayı Kas-Der Genel Başkanı latif Çilingiroğlu ve Gezginler Kulübü Genel Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’a teşekkür etti.

Arslan ayrıca, ”Böyle bir davete katılmak ve sizlerle bir arada olmaktan gurur duyuyorum. Geceyi organize eden Kas-Der ve Gezginler Kulubü’ne teşekkür ederim. İnşallah sizleri kulüp olarakta Taşköprü Festival’inde görmek isteriz” dedi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Gezginler Kulübü Genel Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, dernek olarak ilk kez bir il derneği ile böyle bir organizasyon yaptıklarını böyle bir organizasyonda Kastamonu’nun en çalışkan belediye başkanlarından Hüseyin Arslan’a da çalışmalarından dolayı bir plaket takdim ettiklerini kaydetti.

Daha sonra söz alan Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu’da yaptığı konuşmada ”Bu akşam burada siz değerli Gezginler Kulubü üyeleriyle bir arada olmaktan gurur duydum. Biz Kas-Der olarak 28 yıldır var olan bir derneğiz. İlk kez böyle bir organizasyon yapıyoruz. Sanırım aranızda Kastamonu’yu görmüş arkadaşlarımız var. Ama ben Kas-Der Başkanı olarak sizleri 16-19 Mayıs tarihleri arası İstanbul Feshane Kastamonu Günleri’ne davet etmek ve daha sonrada sizleri Kastamonu’da görmek ve ağırlamak isterim. Kastamonu tarihi ve doğasıyla muhteşem bir yer. Sizlerde Gezginler olarak dünyanın bir çok ülkesini gezmişsiniz. Eminim Kastamonu kadar güzel bir yer görmemişinizdir. Rahmetli babamın bir sözü vardı hiç bir zaman unutmam söylerim ‘Eger bu dünyada Cennet varsa işte orası Kastamonudur’ derdi” şeklinde konuştu.

 

-Cihan Ünal: ”Türkan Şoray ile Kastamonu’da evlendim”

Daha sonra kürsüye davet edilen ünlü Aktör Cihan Ünal ise yaptıgı konuşmada Taşköprülü olduğunu ve böyle güzel hemşehrileri olduğu için gurur duyduğunu belirtti. Çocukluğunun Taşköprü, Küre, İnebolu, Abana ve Tosya’da geçtiğine değinen Ünal, ”Ailem üç kardeşi de okutarak bizleri en iyi şekilde yetiştirdi. Kastamonu Latif Başkanımızın dediği gibi bir cennet. Söz aramızda ben Türkan’la (Türkan Şoray) o cennette evlendim” dedi.

Geceye Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kas-Der Genel Başkanı Latif Çilingiroğlu, Gezginler Kulübü Genel Başkanı Prof. Orhan Kural, Başkan Yardımcısı Selman Arınç, Kas-Der Genel Başkan Yardımcısı Mihri Cihan Tuzcuoğlu, aktör Cihan Ünal, sanatçı Atilla Atasoy, Gezginler Kulübü Müdürü ve Kas-Der Sancaktepe Şube Başkanı Ekrem Uygun ve iş kadını Handan Mengü yer aldı.

Konuşmaların ardından yemeğe geçildi. Davetliler yemek olarak kendilerine ikram edilen Etli Ekmek ve ayranı yerken sahne alan TSM Sanatçısı Arzu Akça’nın bir birinden güzel şarkılarını sanatçı Atilla Atasoy ile düet yaparak okuması muhteşem bir müzik ziyafetine sahne oldu.

Davetliler Kastamonu’dan gelen Kayı İlköğretim Okulu Halk Oyunları gösterisini de ayakta izlediler.

 

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ