Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Kaymakam Yılmaz, YBO’yu ziyaret etti

Kaymakam Yılmaz, YBO’yu ziyaret etti
  • 13.09.2014
  • 1.829 kez okundu

Kaymakam Yılmaz, YBO’yu ziyaret etti

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz ve eşi Esra Eligüzeloğlu Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan Arıcı ve şube müdürleriyle beraber Taşköprü Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.

Ziyarette öğrencilerle öğle yemeği yiyen Kaymakam Yılmaz, yemekten sonra okulda yapılan değişiklikleri yerinde görerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan Arıcı’dan bilgi aldı.

Kaymakam Yılmaz’a YBO’da ki çalışmaları aktaran Arıcı, “YBO’da öğrencilerin kendilerini sıcak ev ortamında hissetmeleri ve daha rahat yaşam alanlarına kavuşmaları amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor. ‘Eczacıbaşı Hijyen Projesi’ kapsamında okulun bütün banyo ve tuvaletleri yenilenerek 5400 m2 karo döşendi. Pansiyonda bütün öğrencilerin odalarına ahşap ranza, dolap, çalışma masası ve soyunma kabinleri yaptırıldı. Pansiyon binasının her katına koltuk takımı, televizyon, sehpa ve halılar yerleştirilerek ev ortamları oluşturuldu. Kurulan 32 güvenlik kamerası ile belletmenlere odalarından kameralardaki görüntüleri izleme imkânı sağlandı” dedi. Kaymakam Ali Yılmaz’da, Yatılı Okuldaki küçük öğrencilerin devletin himayesinde olduklarını, bu nedenle de tüm çalışanların ayrı bir hassasiyetle işlerini yapmaları gerektiğini, kısa zaman içinde bu değişikliklerin yaşanmasından çok memnun olduklarını, çocukların oyuncak vb. taleplerinin karşılanması dâhil okula her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını söyleyerek yapılan çalışmalardan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan Arıcı ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ