Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Kent Korosu çalışmalarına başladı

Kent Korosu çalışmalarına başladı
  • 13.09.2014
  • 807 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü Kent Korosu çalışmalarına başladı

 

Taşköprü Belediyesi’nin ilçe genelinde sosyal yaşamı zenginleştirmek amacıyla oluşumuna başladığı Kent Korosu çalışmalarına başladı.

İlçemiz Müzik Öğretmeni Tuba Kuru yönetiminde kurulmakta olan Kent Korosu’nun çalışmaları Taşköprü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşiyor.

Katılmak isteyen vatandaşların Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne müracaat etmelerinin gerektiği Kent Korosu’na özellikle bayanların katılımının daha artması bekleniyor.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, kültürel ve tarihsel anlamda köklü geçmişe sahip olan ilçelerinde halk nazarında bir hareketlilik bir sosyallik kazandırmak amacıyla belediye olarak bir kent korosu kuracaklarını ifade etti.

Amaçlarının ilçede sosyal yaşamı zenginleştirip her yaş gurubundan vatandaşın katılabileceği, özellikle de bayanların evlerinin dışına çıkarak sosyal yaşama dâhil olmalarının önünü açmak olduğuna değinen Arslan, “Vatandaşlarımızdan da gelen talep doğrultusunda böyle bir projeyi hayata geçireceğiz ve her yaştan vatandaşımızı biz bu koroda görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Arslan, koro çalışmalarının başladığını fakat daha da geniş katılımlı bir koroyu hayal ettiklerini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ