Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,67 / Satış: 5,69

KHGB, Mayıs ayı toplantısını yaptı

KHGB, Mayıs ayı toplantısını yaptı
  • 13.09.2014
  • 832 kez okundu
Reklam

KHGB, Mayıs ayı meclis toplantısını yaptı

Taşköprü Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, Mayıs ayı olağan meclis toplantısını yaptı. Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantı Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’ın başkanlığında yapıldı.

KHGB Genel Sekreteri Mustafa Çelik, İGM Üyeleri Osman İnce, Osman Bayrak ve Salim Değirmenci ile köy muhtarlarının katıldığı toplantıda 2013 yılı kesin hesabı görüşüldü.

Ardından ise Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, KHGB çalışmaları ile ilgili bilgi vererek muhtarların istek ve taleplerini dinledi.

Keskin’den Muhtarlara uyarı

Toplantının ardından Taşköprü Özel İdare Müdürü Halil Keskin, Elektrik arızası ve ısınma sisteminden dolayı köylerde sık sık meydana gelen yangınlara karşı alınması gereken önlemler, Köylerde yapılan binalar ile ilgili, İmar Kanununa göre Köy Muhtarlarının yetkileri, görevleri ve yapacakları işlemler, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanununa göre köyde yaşayan vatandaşların köy içerisinde kalan arazilerine, yeni bina yapması, ifraz ettirmeleri ve hisseli satış yapmalarında karşılaşılan sorunlar, bu sorunların büyük ölçüde çözülmesi için öncelikli olarak “Köy Yerleşim Alanı” planlarının yapılması, Köy İçme sularına sayaç takılarak abonelik sisteminin kurulması ile “Köy İçme Suyu Tesisleri İşletme-Bakım ve Onarım Yönetmeliği” hakkında bilgiler verdi.

 

Dr. Kürşat Önder’den kene uyarısı

Taşköprü Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Kadir Kürşat Önder’de, köy muhtarlarına yaz mevsiminin gelmesi nedeniyle kene vakalarının rastlanma ihtimaline karşılık alınacak önlemlerle ilgili bilgiler verdi.

 

Haber: Mehmet TUĞCU

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ