Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Kimsesiz aileye yardım eli

Kimsesiz aileye yardım eli
  • 13.09.2014
  • 1.301 kez okundu
Reklam

 

Kimsesiz aileye yardım eli

 

Taşköprü Belediyesi kimsesiz ailelere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde ilçede bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ayni ve nakdi yardımlarını sürdüren Taşköprü Belediyesi son olarak eşi geçtiğimiz ay vefat ettikten sonra ev sahibi tarafından evden çıkarılan 4 çocuk sahibi aileye yardım elini uzattı.

4 çocuğuyla sokakta kalan aileyi ziyaret eden Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın ailenin sıcak bir yuvaya kavuşması için çalışma başlattı.

Geçtiğimiz ay eşi İzzet Dere’nin vefat etmesinin ardından 4 çocuğuyla ortada kalan aileye Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’ın da desteğiyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan da destek sağlandı.

Daha sonra ise aile Belediye Zabıta Amirliği ekiplerince Harmancık Mahallesi Çeşme Sokak’ta bir eve yerleştirildi.

Her türlü ihtiyacı karşılanan eve çocuklarıyla birlikte buraya yerleştirilen Asiye Dere, geçtiğimiz ay eşinin vefatından sonra uzun süredir oturdukları kendi annesinin evinden çıkartıldıklarını ve 4 çocuğuyla ortada kaldığını belirtti.

Bunun üzerine durumu öğrenen Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın kendilerini ziyaret ettikten sonra sıcak bir yuvaya kavuşturmasından dolayı mutluluk duyduğunu ve başta Belediye Başkanı Hüseyin Arslan olmak üzere belediye yetkililerine teşekkür etti.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da ellerinden geldiğince ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunduklarını ve eşi vefat ettikten sonra sokakta kalan 4 çocuklu aileye belediye olarak yardım elini uzattıklarını ve hertürlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ifade etti.

Ailenin 4 çocuğundan 3’ü ise ilköğretim okulunda okuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ