Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Kızılay’dan ”Engelsiz Yaşam” projesi

Kızılay’dan ”Engelsiz Yaşam” projesi
  • 13.09.2014
  • 1.034 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü Kızılay Şubesi’nden “Engelsiz Yaşam” projesi

 

Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi, engelli vatandaşların yaşam şartlarını bir nebzede olsa arttırmak amacıyla “Engelsiz Yaşam” projesi başlattı.

Proje hakkında açıklama yapan Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi Başkanı Hüseyin Seven, “Özürlü insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların özürlü olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, özürlülerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, özürlü vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle özürlülere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir. Bizlerin evrensel ölçülerde özürlülerini sahiplenme çabası, toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteği ile anlamlı ve gerçek bir boyuta ulaşacaktır” dedi.

Proje kapsamında Taşköprü’de yatağa bağımlı yaşayan vatandaşlara başta akülü olmak üzere tekerlekli sandalye desteği sağlayarak onların hayatla bağdaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Seven, tüm gurbetteki ve sıladaki Taşköprülü hemşerilerini 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanacak olan Engelliler Haftası’na kadar aşağıdaki Kızılay Taşköprü Şubesi hesap numaralarına yardımda bulunmalarını temenni etti.

Ziraat Bankası Taşköprü Şubesi    IBAN TR 31 0001 0001 5409 2329 5750 01

Halk Bankası Taşköprü Şubesi      IBAN TR 33 0001 2009 4840 0010 2600 81

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ