Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Kızılay’dan yardım çağrısı

Kızılay’dan yardım çağrısı
  • 13.09.2014
  • 1.226 kez okundu

Taşköprü Kızılay Şubesi Somali başta olmak üzere Afrika’da yaşanan kuraklık ve açlık nedeniyle yardım çağrısında bulundu.

Taşköprü Kızılay Şubesi Başkanı Hüseyin Seven yaptığı açıklamada Somali başta olmak üzere Afrika’da kuraklık ve açlık nedeniyle insanların büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek tüm vatandaşların bu insanlık dramını bir nebzede olsa giderebilmek amacıyla bir olmaya ve bu ülkelere yardım yapmaya davet etti.

Türk Kızılay’ının Somali başta olmak üzere Afrika’ya yönelik yürütülen insani yardım operasyonu çerçevesinde “Afrika Açlık Çekiyor, Türk Kızılay’ı Yardıma Koşuyor” sloganı ile bağış kampanyası başlattığına değinen Seven, “Bu doğrultuda, söz konusu kampanyaya nakdi ve ayni bağış (malzeme bağışı) yolu ile katkıda bulunmak isteyen bağışçılarımız Şube Başkanlıklarına ve Bölge Afet Yönetim Merkezlerimize de yönlendirilmektedir” dedi.

Türk Kızılayı Taşköprü Şube Başkanı Hüseyin Seven, Somali ve Afrika’ya yapılacak insani yardım operasyonu ile ilgili olarak yürütülecek kampanyaya tüm hemşerilerimizin desteklerini bekliyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

 

-HESAP NUMARALARI-               

Vatandaşların yarımlarını ise tüm bankalardaki 2868 nolu Kızılay hesabına, telefonla 168 nolu ücretsiz bağış ve iletişim hattını arayarak, postaneden 2868 nolu Türk Kızılayı posta çeki hesabına, Türk Kızılayı Şube Başkanlıkları ve Düzce Bölge Afet Yönetimi Merkezi’ne ve tüm operatörlerden 2868’ e boş mesaj atarak 5 TL’lik bağış yapabileceklerini açıklandı.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ