Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

KML öğrencilerinden büyük proje!

KML öğrencilerinden büyük proje!
  • 13.09.2014
  • 881 kez okundu
Reklam

TAŞKÖPRÜ KML ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK PROJE

 

Taşköprü ilçemizde bulunan Sevim Tokatlı Kız Meslek Lisesi’nde okuyan 2 öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Meslek Liseleri Arası Proje Tabanlı Beceri Yarışması için ilginç bir buluşa imza attı.

Neriman Hamurcu ve Sultan Mutlu isimli 2 öğrenci uzun bir uğraş sonucu yarışmaya ürettikleri hem çanta hem mont olan “İyi ki Varsın” projesini ürettiler. Gülay Sakarya’nın Danışman öğretmenliğini yürüttüğü projenin tamamlaması 2 hafta sürdü ve 50 TL’ye mal edildi. İl müsabakalarında üçüncü olan projeyle ilgili konuşan Taşköprü Sevim Tokatlı Kız Meslek Lisesi Müdürü Ramazan Gülseven, öğrencilerinden öncelikle böyle bir proje talebi geldiğinde tüm arkadaşlarıyla birlikte çok şaşırdıklarını ve ilgilerini çektiğini ve öğrencilerine bu konuda destek olduklarını ayrıca öğrencilerinin bu yaratıcıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Projeye imza atan öğrencilerden Neriman Hamurcu’da arkadaşı Sultan Mutlu ile birlikte düşünürken ilginç olduğuna inandıkları bu projenin akıllarına geldiğini ve öğretmenleri ve okul yönetiminin de kendilerine verdiği destek sonucu bu projeyi gerçekleştirdiklerini ve 29 proje arasında üçüncü olduklarından dolayı mutlu olduğunu kaydetti.

Taşköprü KML, aynı yarışmada ayrıca Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında hazırladıkları “Düş Bahçem” projesi ile üçüncülük, Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında da “Saklı Cennet” projesiyle dördüncülük elde etti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ