Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Köyde yılbaşının tek adresi

Köyde yılbaşının tek adresi
  • 13.09.2014
  • 1.044 kez okundu
Reklam

Köyde yılbaşının tek adresi

Elekdağ Kaptan Konak

 

Tarihi kent Kastamonu’nun, sarımsak diyarı ilçesi Taşköprü’de, sağlıklı yaşam için ideal yükseklikte (1200 mt), serin-sıcak-yeşil-beyaz bir cennet konumunda bulunan Elekdağ Kaptan Konak, müşterilerine köyde yılbaşı geçirme imkânı sunuyor.

Cennetin içinde cennet, konforlu, nostaljik, önü arkası çam ormanı bir ahşap otelcik konumundaki Elekdağ Kaptan Konak’ta yatak çarşafından, reçeline kadar her şey özel üretim ve sahiden organik.

Yılbaşına da muhteşem bir organizasyonla hazırlanan Elekdağ Kaptan Konağın sahipleri Yılmaz-Özgül Kaptan çifti de “Her şey, doğduğumuz köyde tatil yaparken bir gün yerleşip orayı bir ‘Turizm Köyü’ne dönüştürmeyi hayal etmemiz ile başladı. ‘O bir gün’ 2007 yılı yazında geldi. Köyümüzün parlak yıldızları, doğasının sonsuz bereketi, temiz havasını kısacası hayalimizi doğal yaşam dostları ile paylaşmayı daha anlamlı bulduk. Bu yüzden tamamen kendi gücümüz, emeğimiz ve yerel ustaların katkıları ile yaptığımız evi konaklamaya uygun şekilde inşa ettik. Amatörce, ama çevreye saygılı, konforu tam, nostaljisi bol, deyim yerindeyse ev usulü butik otel” olarak anlatıyorlar kaptan Konak’ın hikâyesini.

Kaptan çifti yeni yıl programı ile ilgili de göz yakan kar beyazının içinde yeşil ormanı, göklere yükselen ateş başında muhabbeti, şanslıysanız ormanda yanınızdan süzülüp geçen geyik sürülerini doğanın yeni yıl hediyesi sayanlar için; Köyde Yılbaşı Tatili’ne herkesi davet ediyorlar.

Rezervasyonla hizmet veren Elekdağ Kaptan Konağı’nda yılbaşını geçirmek isteyenler www.elekdagkaptankonak.com internet adresinden ve 0366 445 11 01 ile 0533 643 90 45 nolu telefonlardan irtibat kurabilirler.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ