Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Köylü, muhtarlarla bir araya geldi

Köylü, muhtarlarla bir araya geldi
  • 13.09.2014
  • 935 kez okundu
Reklam

Köylü, Taşköprü’de muhtarlarla bir araya geldi


 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Taşköprülü köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. AK Parti Taşköprü İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği yemek programında muhtarlarla buluşan Köylü, 30 Mart mahalli seçimlerinin önemine değinerek, "Bu seçim öyle bir seçim ki sadece sıradan bir belediye başkanlığı, İl Genel Meclisi üyesi, hatta muhtar seçimi yapılmayacağını bu seçim Türkiye’nin dışarıya karşı baş kaldırısının seçimidir. Dışarıda Türkiye’yi çökertmek isteyenlere biz varız, biz dimdik ayaktayız. Biz Türkiye üzerinde kimseye oyun oynatmayız. Bunu bilin demenin seçimidir. Biz bunun için sizden oy istiyoruz. Türkiye ya bayrağı aştı gidiyor, herşeye rağmen gidecektir. Yada onların istediği ayarda duran bir ülke olacaktır" dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da, Taşköprü’nün 25 yıl öncesine baktığımızda örnek verecek olursak, Tosya ilçemizden her anlamda ileri bir ilçeydik. Fakat şimdi bakıyoruz. Tosya’da doğal kaynaklı içme suyu gelmiş, bizde yok, Organize Sanayi Bölgesi kurulmuş, bizi onca yıl Kastamonu OSB dolmadan ilçelere OSB kurulmuyor diye oyalamışlar, ayrıca benim ilçe insanım aylık 1 tüpe 70-80 TL verirken, Tosya’daki vatandaşımız 9 TL karşılığı doğalgazdan ihtiyacını karşılıyor. Benim ilçemde son 25 yıldır, deprem mi oldu? Afet mi oldu? Yanardağ mı patladı? Benim ilçe yöneticilerim bu hizmetleri neden Taşköprü’ye getirmedi?" şeklinde konuştu.

Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi için tüm alt zeminleri kısa sürede oluşturduklarını ve 22 Şubat’ta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın Taşköprü ziyaretinde tüm Taşköprü halkına Organize Sanayi Bölgesi’nin müjdesini verdiğini ve 2 gün içerisinde müteşebbis heyetin kurulması yönünde yazının Kastamonu Valiliği’ne ulaştığını ifade eden Arslan, OSB’nin hemen ardından Taşköprü’yü doğalgaz ile buluşturacaklarını ve OSB’nin kurulacak olmasının doğalgaz açısından Taşköprü için avantaj olduğunu son olarak Taşköprü’nün doğal kaynaklı içme suyuna kavuşması içinde Hasanlı Göleti’nin ihalesinin 18 Aralık’ta yapıldığını dile getirdi.

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim ise 30 Mart mahalli seçimlerinin önemine değinerek tüm muhtarların desteğini beklediklerini kaydetti.


Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ