Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Kuran okumasını bilmeyen kalmayacak

Kuran okumasını bilmeyen kalmayacak
  • 13.09.2014
  • 1.296 kez okundu

Taşköprü’de Kuran-ı Kerim okumasını bilmeyen kalmayacak

 

Taşköprü Müftülüğü tarafından ilçe genelinde talep olan köylerde bayanlara yönelik Kuran Kursu açılacak.

Taşköprü Müftülüğü’nün başlattığı çalışma kapsamında 12 öğrenci sayısına ulaşan ve müftülüğe talepte bulunan köylerde öğreticide bulunması halinde bayanlara yönelik Kuran kursu açılacak. Kurslar 25 Kasım 2013 tarihinde başlayıp, 5 Nisan 2014 tarihinde sona erecek.

Konuyla ilgili Taşköprü Müftülüğü Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya yeterlilik belgesi olan 18 bayan Kuran öğreticisi katıldı ve 14’ünün yeri belirlendi. Toplantıda konuşan Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, 12 öğrenci bulunan tüm köylerde öğretici bulunduğu takdirde Kuran Kursu açmaya devam edeceklerini ve 14 köyün şuana kadar öğreticisinin belirlendiğini kaydetti.

Kursiyerler için başvuru tarihlerinin 18-25 Kasım tarihleri arasında olduğunu belirten Uzun, amaçlarının Taşköprü’de Kuran Kursu okumasını bilmeyen bayan kalmaması olduğunu ifade etti.

Uzun ayrıca, ilçe merkezinde ise 7 bayan Kuran kurusunun halen hizmet verdiğini sözlerine ekledi.

Camilerde ise erkeklere yönelik Kuran öğretiminin cami görevlileri tarafından aralıksız devam etmekte olduğu ve isteyen herkesin cami görevlilerine bu konuda müracat edebilecekleri kaydedildi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ