Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Kuran okumayı bilmeyen kapmayacak

Kuran okumayı bilmeyen kapmayacak
  • 13.09.2014
  • 845 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü’de Kuran-ı Kerim okumasını bilmeyen kalmayacak

 

Taşköprü Müftülüğü tarafından ilçe genelinde talep olan camilerde vatandaşlara yönelik Kuran-ı Kerim kursu açılmaya başladı.

Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, ilçe genelinde başlattıkları çalışmayla arzu eden vatandaşların talepleri doğrultusunda ilçe ve köy camilerinde Kuran-ı Kerim kursu açmaya başladıklarını ve vatandaşlara bu kurslarda Kuran-ı Kerim ve mealini öğrettiklerini kaydetti.

Uzun, ilk olarak Tabakhane ve Harmancık Camii ile Alibeşe ve Çördük köyü camiilerinde bu uygulamaya start verdiklerini ve gelen talep doğrultusunda diğer merkez ve köy camiilerinde de bu kursları arttırarak açmayı hedeflediklerini belirtti.

Kur’an Kursu bulunmayan veya bulunup da ihtiyaca cevap veremeyen yerlerde veya arzu eden vatandaşlara yönelik Kur’an-ı Kerim va meali ile gerekli dini bilgileri öğretmek amacıyla bu kursları açtıklarını söyleyen Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, bu kurslar, eğitim-öğretime uygun fiziki şartlara haiz bütün camilerde, müştemilatında veya uygun görülen yerlerde açılmakta. Kurslar, öğrencilerin talepleri doğrultusunda hafta sonu veya hafta içi düzenlenmekte. En az 15 kursiyerin talebinin bulunması gereken kurslarımızı cami din görevlilerimiz vermekte ayrıca kursun sonunda kursiyerlere katılım belgesi verilecek" dedi.

Tüm vatandaşların bu kurslara ilgi göstermesini beklediklerini ve bundan mutluluk duyacaklarını kaydeden Uzun, son olarak kursların verilmesinde emeği geçen tüm din görevlilerine teşekkür ederek bu uygulama ile Taşköprü’de Kuran-ı Kerim okumasını bilmeyen kimsenin kalmamasını hedeflediklerini vurguladı.

Uzun, ayrıca Tabakhane Camii’nde ki kursiyerleri ziyaret ederek kurs çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ