Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Kurt sürüsü imamı rehin aldı

Kurt sürüsü imamı rehin aldı
  • 13.09.2014
  • 1.642 kez okundu
Reklam

 

Kurt sürüsü köy imamını 4 saat esir aldı

 

Taşköprü ilçemize bağlı Dereköyünde imamlık yapan Murat Acar, görev yaptığı köyünden ailesinin yaşadığı kendi köyü olan Çetmi köyüne eşi ile birlikte giderken kurt sürüsünün saldırısına uğradı.

Alınan bilgiye göre Taşköprü’ye bağlı Dereköy de imamlık yapan Murat Acar (40) görev yaptığı köyünden ailesinin yaşadığı kendi köyü olan Çetmi köyüne gitmek için eşi Aynur Acar ile birlikte kendi kullandığı otomobiliyle yola çıktı. Gündüz saatlerinde kar yağışının artması nedeniyle Kılavuz Mahallesi ile Donalar köyü arasında ki ıssız dere boğazında kar nedeniyle yolda kalan imam Murat Acar, aracının lastiklerine zincir takmak isterken 11 adet kurdun saldırısına uğradı. Kurtların etrafını çevirmesi üzerine otomobilinin içine giren imam ve eşi uzun süre otomobilin içinden çıkamadı. Yaklaşık 4 saat otomobilin içinde mahsur kalan imam gecenin ilerleyen saatlerinde Taşköprü’den Kılavuz Mahallesi’ne gitmek olan bir vatandaşın traktörüyle olay yerinden geçen bir vatandaşın yardımıyla kurtları uzaklaştırmayı başardı.

İmam Murat Acar, daha önce kurt gördüğünü fakat zincir takmak için 11 adet kurdu etrafında gördüğünde şaşkınlık ve korkuya kapıldığını belirtti.

Bir silahı olsa havaya ateş açmak suretiyle kurtları kaçıarabileceğine inandığını kaydeden Acar, geçtiğimiz günlerde de köylerinde bulunan başka kişilere kurtların saldırdığını ve kaçmak suretiyle vatandaşların canını zor kurtardığını kaydetti.

Acar, ayrıca traktörüyle olay yerinden geçen kişi olmasaydı donmaklada karşı karşı karşıya kalacaklarını belirterek kendilerini kurtaran kişiye de teşekkür etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ