Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Maaşlarını alamayan Tekstil işçilerinden grev

Maaşlarını alamayan Tekstil işçilerinden grev
  • 13.09.2014
  • 1.576 kez okundu

 

3 aydır maaşlarını alamayan tekstil işçileri grevde

 

Taşköprü ilçemizde 3 aydır maaşlarını alamadıklarını idda eden testil atölyesi işçileri greve başladı.

Alınan bilgiye Taşköprü Muzaffereddin Gazi Caddesi üzerinde 4 ay önce faaliyete geçen ve Erdal Demir isimli vatandaşın sahibi olduğu tekstil atölyesinde 3 aydır maaşlarını alamayan işçiler greve başladılar.

Patronlarının da 2 gündür iş yerine gelmediğini söyleyen işçi sözcüsü Necati Tunusluoğlu, "22 Ocak’ta işe başladık biz. Ocak ayı sonunda 8 günlük maaş aldık. Daha sonra ise hiç maaş almadık. İlk başlarda 35 kişi çalışıyorduk. Maaş alamadıkları için işten bazı arkadaşlarımızın ayrılmasıyla yaklaşık 20 kişi kaldık. İlk olarak ünlü bir giyim markasıyla çalışıyorduk. Şimdide bebek takımı dikiyoruz. Paramızı 3 aydır alamadığımız için iş bıraktık çalışmıyoruz. Fakat patronumuzda 2 gündür iş yerine gelmiyor ve telefonlarımıza bakmıyor. Makinelerin gece yarısı atölyeden kaldırılmasından endişe ettiğimizden gece nöbet tutuyoruz" dedi.

3 aydır tekstil atölyesinde çalışan işçilerden Sevim Topçu’da geçen süre zarfında maaşlarını alamadıklarını ve patronlarının klendilerinin üzerindne para kazandığını ve mağduriyetlerinin giderilmesi için hiç kimsenin yanlarında olmadığını kaydetti. Patronumuz paraları ödeyeceğine söz verdi fakat 2 gündür iş yerine gelmiyor ve telefonlara çıkmıyor. Bu kadar kişiyi mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Yetkililerden sesimizi duymalarını istiyoryz" şeklinde konuştu.

Topçu ayrıca işyerlerinde çalışanların maaşlarının 500 TL’den askeri ücrete kadar değiştiğini fakat maaşlarını alamadıklarından evlerine de ekmek getiremediklerini dile getirdi.

Konu hakkında görüş almak için aranan işyeri sahibi Erdal Demir’in telefonuna ise ulaşılmadı.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ