Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Mandalardan büyük show!

Mandalardan büyük show!
  • 13.09.2014
  • 1.441 kez okundu

Taşköprü ilçemizde 25.’si düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda bugün düzenlenen programlarda ilk olarak yerli ve yabancı halk oyunu ekipleri birbirinden güzel gösterilerini Taşköprülüler için sundu.

Daha sonra En iyi Sarımsak ve Buzağı Yetiştiricileri seçme yarışmaları, En Güzel Yemek Yapma yarışmalarında dereceye giren katılımcılar ile festival sponsorlarına plaket ve hediyeleri takdim edildi.

Programa damgasını ise Taşköprü’nün yüksek köylerinden getirilip gelin arabası gibi süslenen manda ve öküzlerin çektiği kağnılarla Taşköprü’nün eski tarihi canlandırıldı. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan Cumhuriyet Meydanı’nda 3 adet kağnı arabası yerli ve yurt dışından gelen misafirler tarafından büyük ilgi gördü.

Manda ve öküzlerin insanları yoğun kalabalığı görmesi sonucu huysuzlanması sonucu ise vatandaşlar zaman zaman zor anlar yaşadı.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ise manda ve öküzlerin boynuzuna birer cumhuriyet altını takarak sahiplerini ödüllendirdi.

Programın sonunda ise her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sarımsak Güzeli Yarışması’na geçildi.

Yerli ve yabancı 14 genç kızın yarıştığı yarışmada birbirinden güzel kızlar jüri karşısında ter döktü.

Jürinin zor anlar yaşadığı yarışmanın sonucunun ünlü sanatçı Hadise’nin vereceği konser esnasında belirlenip taçlarının takılacağı belirtildi.

Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, Her şey İçin Spor Federasyonu Başkanı Erdal Zorba, Kastamonu 23. dönem Milletvekili Mehmet Serdaroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

25. Uluslar arası Kültür ve Sarımsak Festivali pazar günü akşam ünlü sanatçı Sıla’nın vereceği konserin ardından sona erecek.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ