Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

Merhaba Taşköprü!

Merhaba Taşköprü!
  • 13.09.2014
  • 1.205 kez okundu
Reklam

 

Merhaba Taşköprü!

 

Bir varmış bir yokmuş diye başlar masallar. Bizim ki de kimine göre bir masaldı bu işe başladığımızda. 1 Mart 2009 tarihinde siz saygıdeğer Taşköprülülerin karşısına Taşköprü Postası Haber Portalı olarak çıkmıştık. Gazeteciye ve gazeteciliğe bakışın zaman zaman menfi yönde seyrettiği günümüzde doğru, tarafsız ve kimlikli haberlerimizle karşınızda olmaya gayret gösterdik.

Ta ki, o tarihte bizi bu masala iten temel gaye ise Taşköprü ve Taşköprü insanının gerek duruşu gerekse samimiyetini her daim görmemiz idi.

Belki zaman zaman Taşköprülüler olarak kabuğumuzu kırmakta zorlandığımız bir gerçektir.

Fakat kendini değil, toplumu önce düşündüğünüzde o kabuğun kırılması hız kazanacaktır.

1 Mart 2009 tarihinde Taşköprü Postası Haber Portalı olarak yayın hayatımıza başladığımızda “Gözün aydın Taşköprü. Bir çocuğun oldu” demiştik. Ve şu sözü vermiştik. Taşköprü Postası Haber Portalı halkının desteğiyle hızlı bir şekilde büyüyecek ve kısa sürede uzun yıllardan beri hasreti çekilen haftalık bir gazeteyi Taşköprü’ye kazandıracaktı.

Bugün 3 yıl gibi bir süre zarfında yeni doğan bir çocuk anne baba deyip konuşmasını yeni öğrenirken, temelini Taşköprülülerin attığı ve çıtayı yükselttiği sitemiz bu süre zarfında beraberinde bugün haftalık bir gazetenin çıkmasına da öncülük yaparak ilçemizde 19 yıllık bir hasreti sona erdirmiştir.

Değişen dünyamızda basının etkisi ve gücü şüphesiz ortadır. Fakat birçok konuda bölgemizde sayılı bir konumda olmamıza rağmen yıllardır boynumuzu bükerek konuşmak zorunda kaldığımız yerel bir gazete konusunda Taşköprü Postası adında çıkarttığımız gazetemizle ilçemizde büyük bir eksikliği gidermeye çalışacağız.

Memleket ve insan odaklı hizmet etmeye gayret göstereceğimiz yayın hayatımızda önceliğimiz sadece haber olmamakla birlikte memleket ve insanımıza daha fazla fayda sağlayabilmek olacaktır.

Hiçbir ideoloji veya siyasi düşüncenin odağına hizmet etmeksizin, kim ilçesi için bir çivi çakmaya çalışır, elini taşın altına koyma cesaretini gösterirse herkesten önce biz o kişilerin yanında olacağız. Ve buna söz veriyoruz.

Nasıl hiçbir siyasi düşüncenin ideallerine hizmet etmeyeceksek, faydalı olan her faaliyet ve hizmet adımlarını da ilk önce biz sizlere duyurmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Yukarda da bahsettiğimiz gibi sadece haber üretmeyeceğiz. Toplumsal sorumlulukları ön plana çıkaran, insanlara sorumluklarını hatırlatan, ilke edinen ve tetikleyen bir anlayışı Taşköprü’de yerleştireceğiz.

Osmanlı Devleti Dönemi’nde bile Anadolu’da 29 ilde çıkan gazetelerin birinin Kastamonu’da çıktığını ve Kurtuluş Savaşı döneminde bile adını hafızalara kazıttıran gazeteleri çıkartan ilimiz gibi basın tarihi köklü bir kentte gazete çıkartmanın sorumluluğunu bilerek

doğru, tarafsız ve ilkeli hizmet anlayışımızla faaliyetimizi sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Biz gazete olarak her zaman ilçemizi daha iyi şekilde tanıtmak, hafızalara kazıtmak taraftarıyız fakat bunun yanın da ilçemizin eksikliklerini, bazılarının görmek istemediklerini de herkese hatırlatacak olmanın bilincindeyiz.

1950’li yıllardan bu tarafa Taşköprü’de basın alanında emeği geçen büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor sözlerimizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyşe bitirmek istiyoruz: “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.”

 

Editör

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ