Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

MHP’den Fransa’ya boykot çağrısı

MHP’den Fransa’ya boykot çağrısı
  • 13.09.2014
  • 992 kez okundu
Reklam

Taşköprü MHP’den Fransız mallarını boykot kararı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Taşköprü İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı, Fransa Meclisi’nde kabul edilen 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını inkar edenlere para ve hapis cezası verilmesini öngören yasa ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Taşköprü MHP İlçe binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Arabacı, parti olarak Fransız mallarını boykot kararı aldıklarını söyleyerek tüm herkesi asılsız iddialarla Türk milletini itham eden Fransaya karşı tepkilerini göstermey davet etti.

Çok sayıda partilinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Av. Mustafa Arabacı, "Fransa Senatosu’nda alınan karar siyasi, akıl, hukuk devleti anlayışı ve özellikle ifade özgürlüğü bakımından son derece sağlıksız bir gelişmedir. Bunun seçim yatırımı olarak yapılması ise o ülkeyi küçültücü bir davranış olmuştur" dedi.

Bu kararın Ortaçağ zihniyetini yeniden hortlatılması anlamınada geldiğini belirten Arbacı, özgürlüklerin beşiği olduğu iddiasında olan Fransa’nın kendi değerlerini de ayaklar altına alarak aklı selimi ve sağduyuyu ortadan kaldırdığını ifade etti.

Türk Milletinin tarihinin gururla anılacak olaylarla dolu olduğuna değinen Arabacı, Büyük Türk Milletinin ayak bastığı her yere adalet ve medeniyet götürdüğüne değinerek şunları kaydetti: "Fransa’nın asılsız Ermeni iddialarını inkar edenlere hapis ve para cezası verilmesini öngören kanunu asla kabul etmeyeceğiz. Türkler Ermenilere soykırım uygulamamıştır sözünün yaptırımı ne olursa olsun biz Türkler Ermenilere soykırım uygulamamıştır. Bu sözü söylmeyede devam edeceğiz. Fransa’nın yaptığı ayıba karşı bizde Fransız mallarını boykot ederek karşılık veriyoruz. Değerli halkımızı barkod numaraları 30-31-32-33-34-35-36 ve 37 ile başlayan Fransız mallarını almamaya davet ediyoruz."

Arabacı daha sonra partililere ve vatandaşlara Fransız mallarını isimlerini içeren el broşürü dağıttı.


 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ