Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Milletvekili Gülşen, sarımsak pazarında

Milletvekili Gülşen, sarımsak pazarında
  • 13.09.2014
  • 1.829 kez okundu

Milletvekili Gülşen, sarımsak pazarında

 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Alatarla Sarımsak pazarını gezerek, çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Pazaryerine Alatarla Muhtarı Enis Mütevelli ve AK Parti Taşköprü İlçe Teşkilatı üyeleri ile birlikte gelen Mustafa Gökhan Gülşen, sarımsak üreticisi köylülerle ve esnaf ile bir süre görüşerek, bu seneki sarımsak pazarı hakkında bilgi aldı.

Mustafa Gökhan Gülşen’in ziyaret sonrası çiftçilerin bu yıl sarımsak satışlarından memnun olduğunu ifade etmesine sevindiği görüldü. Bu baharın yağışlı geçmesinin sarımsak üretim maliyetini olumlu yönde etkilediğini ifade eden Gülşen, mahsül miktarının da memnuniyet verici olduğunu belirtti.

 

Milletvekili Gülşen, “ Meclis devam ederken hafta sonu hemşehrilerimizle birlikte olduk. Meclis tatile girer girmez vatandaşlarımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Bazen köyde bazen şehirde ama her zaman milletimizin içindeyiz. Bugün de Sarımsak Pazarını gezdik. Esnafın ve köylünün sarımsak fiyatlarından memnun olduğunu ifade etmelerine çok sevindim. Sarımsak Kastamonu için çok önemli ve Kastamonu ve Taşköprü’yü marka yapan bir ürün. Bu ürünün değerini bilip, teknolojiyi en iyi kullanarak daha iyi yetiştirmenin yollarını aramalıyız. Günümüzde tarımcılık atadan kalma yollarla değil, daha modern ve doğru ekipmanlarla yapılaması gerekiyor. Hükümetimiz bu nedenle Tarımsal ve kırsal kalkınma desteklerine büyük önem veriyor” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ