Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Milletvekili Gülşen’den müjde!

Milletvekili Gülşen’den müjde!
  • 13.09.2014
  • 1.271 kez okundu

MİLLETVEKİLİ GÜLŞEN’DEN MÜJDE

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen Kastamonu’daki Ulaşım Projeleri ile ilgili açıklama yaptı ve havalimanını açmak üzere Başbakanın geleceğini müjdeledi. Gülşen’in açıklaması şöyle; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım’la görüşerek, Kastamonu ulaşım yatırımlarıyla ilgili konuları değerlendirdik.

Bu kapsamda, havalimanının resmi açılışının Temmuz ayında yapılmasını kararlaştırdık. 19 Temmuz 2013 Cuma günü Sayın Başbakanımızın Kastamonu Havalimanının açılışını yapmak üzere ilimize gelecek.

Daha önceki açıklamalarımızda da belirttiğimiz üzere, uzun zamandır Kastamonu-Daday-Eflani yolunun yapımına başlanması konusunda Kalkınma Bakanlığımız ve Ulaştırma Bakanlığımız ile görüşmeler yapıyorduk. Daday halkına bu yolun yapılması için söz vermiştik.  Netice olarak proje artık ihale aşamasına geldi. Sayın Bakanımızın talimatı ile bu hafta içinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihale yapılması için Bölge Müdürlüğüne yetki verilecek. Kısa zamanda ihalenin yapılmasını ve ilk kazmanın vurulmasını bekliyoruz. 74 km olan yolun proje bedeli 135 milyon TL’dir. Bu yolun yapılması ile birlikte özellikle Turizm alanında ön plana çıkarmaya çalıştığımız Daday ilçemizin önemli sorunlarından bir tanesini daha çözüme kavuşturmuş olacağız.

Ulaşım alanında son yıllarda çok önemli projeleri hayata geçirdik. AK Parti döneminde milyonlarca liralık yatırım yaptık. Ulaşımda altın çağımızı yaşıyoruz. Ilgaz Tüneli ve Sunta Kavşağı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. 54 yıllık hayalimiz gerçekleşti. Havalimanımız bitti. Bu hafta Cuma günü Kastamonu Havalimanına ilk uçak iniyor.

Bunların dışında Cide Kurucaşile yolu bizim için çok önemli. Bu yolun ek yatırım programına alınması konusunda Kalkınma Bakanlığına teklif yapıldı. Bu konuyu da Sayın Bakanımız Binali Yıldırım ile görüştük. Bu konunun Temmuz ayı içerisinde neticelenmesini bekliyoruz.

 

Halkımızdan aldığımız yetki ile gayretlerimize ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bütün bu hizmetlerin Kastamonu’muza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ