Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Minik öğrencilenden örnek davranış

Minik öğrencilenden örnek davranış
  • 13.09.2014
  • 1.326 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemize bağlı Yukarı Çayırcık Köyü Camii’nde eğitim gören Yaz Kuran Kursu öğrencileri Ramazan Bayramı’nda biriktirdikleri harçlıklarını Somali’ye göndermek üzere Taşköprü Müftülüğü’ne teslim ettiler.

Yaz tatili boyunca Yukarı Çayırcık Köyü Camii’nde imam hatip Necmi Irmak’tan ders alan 15 Kuran Kursu öğrencisi Ramazan Bayramı boyunca biriktirdikleri harçlıklarını ırmak ile paylaşarak Somali’deki kardeşlerine göndermek istediler. Bunun sonucunda oldukça duygulanan Irmak, Taşköprü Müftülüğü ile diyaloga geçerek öğrencilerinin topladığı 75 lirayı Taşköprü Müftüsü Salih Sezik’e teslim etti.

Öğrencilerin kalplerinin küçük ama yaptıkları davranışın büyük olmasından dolayı oldukça duygulandığını söyleyen Yukarı Çayırcık Köyü Camii İmam hatibi Necmi Irmak, öğrencilerinin bu düşüncelerinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek bu davranışın büyüklere de örnek olması gerektiğini vurguladı.

Minik öğrenciler ise Somali’de insanların açlıktan ölmekte iken kendilerinin burada rahat içinde yaşadıklarından yola çıkarak oradaki kardeşlerine kendi imkânları doğrultusunda yardım etmek istediklerini belirtti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ