Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Müftülükten “Hizmetiçi Eğitim Kursu”

Müftülükten “Hizmetiçi Eğitim Kursu”
  • 13.09.2014
  • 791 kez okundu
Reklam

Taşköprü Müftülüğü’nden "Hizmetiçi Eğitim Kursu"

 

Taşköprü Müftülüğü, ilçe genelinde başlattığı imam ve müezzinlere yönelik "Hizmet İçi Eğitim ve Kuran-ı Kerim Kurslarını" sürdürüyor.

Yıl içerisinde çeşitli periyotlarla yapılan hizmetiçi eğitim kurslarının sonuncusu Köçekli bölgesinde ki din görevlilerine Harmancık Camii İmamhatibi Rehber Öğretici Eyüp Alsan tarafından verildi.

19 din görevlisinin katıldığı kurs 5 hafta sürdü. Kursun sonunda ise kursiyerlere Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun tarafından Tabakhane Camii’nde düzenlenen programla sertifikaları verildi.

Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, din hizmetlerinde etkinliğin ve verimliliğin sağlanmasında atılabilecek önemli adımların başında bu görevi yürüten personelin, sahip olmaları gereken bilgi, beceri ve davranışlarının hızlı, etkili ve ekonomik yollardan kazandırılmasını sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımız, eğitimde ekonomiklik ilkesinin de bir gereği olarak mahallinde ihtiyaca yönelik hizmet içi eğitim kursları düzenlenmesine imkan sağlamıştır" dedi.

Yapılan tespitler sonucunda din hizmetlerinin temelini teşkil eden Kuran-ı Kerim’in usulüne uygun olarak okunmasının en önemli ihtiyaç olduğunun belirlendiğini kaydeden Müftü Uzun, din görevlilerinin Kuran-ı Kerim okuyuş bilgi ve becerilerini belli bir düzeye çıkartmada Tashih-i Huruf kursları ve Hizmetiçi Eğitim kurslarının önemini vurguladı ve bundan sonrada devam edeceğini kaydetti.

 

 

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ