Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

MYO’da ilk dersi Rektör Aydın verdi

MYO’da ilk dersi Rektör Aydın verdi
  • 13.09.2014
  • 1.054 kez okundu
Reklam

Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nda 2011-2012 akademik yıl açılış programı düzenlendi.

Akademik yıl açılış programında öğrencilere ilk dersi ise Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın verdi. Kastamonu Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilere sizleri aramızdan görmekten mutluluk duyuyoruz diyen Rektör Aydın, Kastamonu Üniversitesi’nde şuan 10 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ve bu rakamı önümüzdeki yıl 12 bine, 4 yıl sonra ise 20 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kastamonu Üniversitesi olarak istihdam edilebilirlik oranı yüksek bölümleri MYO’larda açmaya gayret gösterdiklerini ve Taşköprü MYO’da okuyan öğrencilerin de bu bölümlerde eğitim almalarının kendileri için bir avantaj olduğunu ifade eden Aydın, Taşköprü’nün Kastamonu’ya yakın olması, alt ve üst yapısının yeterliliği ile diğer MYO’lardan daha avantajlı olduğunu dile getirdi.

Kastamonu Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin ve Taşköprü MYO’da okuyan öğrencilerin şanslı olduğunu, bu şansın eğitim kadrosunun da güçlü olmasından kaynaklandığını belirten Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, MYO’larda okuyan öğrencilerin amaçlarının mümkün olduğunca dikey geçiş yapmak olması gerektiğine değinerek kendi üniversitelerinin dikey geçiş sınavlarında geçtiğimiz yıl ülke genelinde birinci olduğunu ve dikey geçiş sınavını en çok kendi öğrencilerinin kazandığını söyledi.

 

-2012’DE 6 BÖLÜM SÖZÜ-

Kastamonu Üniversitesi’nin hızla büyüdüğüne değinen Rektör Aydın, bu büyümede Taşköprü MYO’nun da üniversitelerine ivme kazandıracağına ve Taşköprü MYO’nun önümüzdeki yıl 6 bölüme daha kavuşacağının müjdesini verdi.

Aydın, son olarak üniversitelerinin merkez kampüslerini kıskandıracak şekilde kampüsü bulunan Taşköprü MYO’nun ilçeye ve üniversiteye kazandırılmasında emeği geçen başta Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan olmak üzere tüm Taşköprülülere teşekkür ederek Taşköprü MYO öğrenci ve akademisyenlerine 2011-2012 akademik yılında başarılar diledi.

Taşköprü MYO Salonu’nda gerçekleşen törenin açılış konuşmasını ise Taşköprü MYO Müdürü Yrd. Doç Dr. Bahattin Aydınlı yaptı.

 

-85 ÖĞRENCİ VAR

Daha sonra konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da bugünün kendisinin nazarında oldukça anlamlı ve duygulu bir gün olduğunu geçmişte ilçede birçok eve Kendir Fabrikası olarak ekmek veren bu alanın bugün “Eğitim Fabrikası” olarak hizmet verdiğini ve bugün burada 85 öğrenci ile eğitim verilmesinin kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu belirtti.

Gurbetteki ve sıladakiyle el ele vererek yaptıkları Taşköprü MYO’nun bugün hizmet vermesinin kendileri açısından sevindirici olduğunu dile getiren Arslan, tüm öğrencilere her zaman kapılarının açık olduğunu ve her birinin kendisinin evladı olduğunu ifade etti.

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz ise Taşköprü’nün böyle bir MYO’ya sahip olmasından dolayı çok şanslı olduğunu ve Taşköprü MYO’nun gelişmeye müsait bir yapıya sahip olduğunu belirterek Taşköprü’ye gelen öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından kampüs bahçesinde öğrenciler ve misafirler için kokteyl verildi.

Rektör Aydın ve beraberindekiler daha sonra derslikleri ve kampüsü gezdiler. Aydın son olarak ise Taşköprü Kaymamı Ali Yılmaz ve Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ı makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektör Aydın, Kaymakam Ali Yılmaz’a ve Belediye Başkanı Arslan’a üniversitelerine verdikleri desteklerden dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.

 

-KATILANLAR-

Programa Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Çağıran, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıtkı Aras, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nükhet Tör, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Atilla Çağlar ve Yrd Doç. Dr. Oğuzhan Kıldan, Kastamonu MYO Müdürü Yrd. Doç. Hasbi Yaprak, Taşköprü Belediye Meclis üyeleri sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ