Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Nalan Neslihan Yılmaz Türkiye 3. sü

Nalan Neslihan Yılmaz Türkiye 3. sü
  • 13.09.2014
  • 2.101 kez okundu

 

Nalan Neslihan Yılmaz Türkiye 3. sü

Taşköprü Lider Spor Kulübü öğrencisi Nalan Neslihan Yılmaz Türkiye 3. sü oldu. Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanlığının 2013 faaliyet programında yer alan 29 Nisan – 05 Mayıs 2013 tarihleri arasında Muğla ili Marmaris ilçesinde yapılan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılan Taşköprü Lider Spor Kulübü öğrencisi Nalan Neslihan Yılmaz 59. kg.’da Türkiye 3.’sü oldu.
Taşköprü Lider Spor Kulübü Antrenörü Abdullah Kuşcu, "Şampiyonaya çok iyi hazırlandık. Amacımız birincilikti, ancak elimizden gelen mücadeleyi verdik üçüncü olduk. Allah-ü Tealaya sonsuz şükürler olsun. Sporcumuzu tebrik ediyorum. İlimiz için çok iyi bir başarı oldu. Önümüzdeki ay yapılacak olan milli takım seçmelerinde Allah’ın izni ile amacımız birinci olmak ve milli takıma girmek. Şampiyona boyunca destek olan antrenör arkadaşlarım Murat Şengül, İsmail Arıkan, Ercan Çelik, Numan Haçat ve Akif Dalsız’a teşekkür ediyorum. Ayrıca desteklerini esirgemeyen Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’a, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık’a, Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’na, Taşköprü halkına, teşekkür ediyorum" dedi.

Şampiyonanın ardından Türkiye 3.sü olarak Taşköprü’ye dönen Nalan Neslihan Yılmaz, antrenörü Abdullah Kuşcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve Taşköprü Lisesi Müdürü Erdoğan Ergül ile beraber Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Yılmaz, Neslihan’ın bu başarısından duyduğu memnuniyeti belirterek herzaman sporun ve sporcuların yanlarında olduklarını ve Neslihan’ın da herzaman yanında olacaklarını kaydetti.
Sporcumuz Neslihan Yılmaz, 5-6 Haziran tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan Milli Takım seçmelerine katılarak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi bayanlar 59 kg’da temsil etmek için ter dökecek. 
Sporcumuzu ve antrenörünü kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ