Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Obrucak Barajı’nın ihalesi 6 Mart’ta Obrucak Barajı’nın ihalesi 6 Mart’ta

Obrucak Barajı’nın ihalesi 6 Mart’ta Obrucak Barajı’nın ihalesi 6 Mart’ta
  • 13.09.2014
  • 2.658 kez okundu

 

Obrucak Barajı’nın ihalesi 6 Mart’ta

 

Taşköprü ilçemize yapılacak olan ve bölgenin en büyük barajları arasında yer alacak olan Obrucak Barajı’nın ihalesi 6 Mart tarihinde yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Taşköprü İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Keskin,

bölgenin en büyük barajlarından biri olacak olan ve 53 köyün arazisini suyla buluşturacak olan Obrucak Barajı’nın DSİ tarafından 6 Mart’ta ihaleye çıkarılacağını kaydetti.

1999 yılında planlanan Obrucak Barajı’nın 2000 yılında dönemin hükümeti tarafından lav edildiğini ve programından çıkarıldığını hatırlatan Keskin, göreve geldikleri günden beri takipçisi oldukları ilçemizin geleceği için hayati önemi olan, Taşköprü merkez ve 53 köy ile, 13 bin 701 hektar araziyi sulayacak Obrucak Barajı’nın 6 Mart’ta yapılacak ihalesinin ardından ihale sonuçlanır sonuçlanmaz ilk kazmanında vurulacağını belirtti.

Gökırmak’ın oldukça faydalı olan vadisinin sol tarafının Karadere Barajı ile geçtiğimiz yıllarda suya kavuştuğuna değinen Keskin, sağ tarafı da toplam 53 köy olmak üzere 13 bin 701 hektar alan Obrucak Barajı ile suya kavuşacak. Yaklaşık 5 yıl içinde tamamlanacak proje ile Taşköprü’de yaklaşık 20150 hektar alan suya kavuşmuş olacak" şeklinde konuştu.

 

-BÖLGENİN EN BÜYÜK BARAJI-

Bu projenin halen bölgenin en büyük barajlarından olan Karadere Barajı’ndan yaklaşık 2 kat büyük olduğuna değinen Mustafa Keskin, Obrucak Barajı’nın Taşköprü ve Kastamonu tarımı için can damarı olduğuna değindi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ