Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Orman Haftası Taşöprü YBO’da doyasıya kutlandı

Orman Haftası Taşöprü YBO’da doyasıya kutlandı
  • 13.09.2014
  • 1.155 kez okundu
Reklam

Orman Haftası Taşöprü YBO’da doyasıya kutlandı

 

Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü arasında yapılan “Okullar Hayat Olsun” protokolu çerçevesinde Orman Haftası etkinlikleri Taşköprü YBO’da yapıldı.

Programdan önce Taşköprü Orman İşletme Müdürü Muzaffer Büyükterzi tarafından YBO öğrencilerine tişört ve şapka dağıtıldı.

Orman İşletme Müdürü Muzaffer Büyükterzi yaptığı konuşmada, “21 Mart Dünya Ormancılık gününde ilçemizin en ücra köylerinden gelerek eğitim gören küçük fidanlarımızla okulumuzun bahçesine dikilecek ceviz fidanlarını buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz nasıl ki ülkemiz için yararlı birer insan olacaklarsa dikilen fidanlar da hem çevremizin güzelliğine katkı sağlayacak hem de burada öğrenim görecek kardeşlerimize gelir sağlayacaktır. Müdürlüğümüz bu gün olduğu gibi bundan sonra da YBO’nun ve diğer okullarımızın yanında olacaktır” dedi.

Okul Müdürü Hasan Kaya’da, “Bu öğretim yılında İşletme Müdürümüz Muzaffer Büyükterzi’nin katkılarıyla Okulumuz bahçesine iki adet kamelya ve sekiz adet oturma masası yapıldı. Ayrıca bu anlamlı günde öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak için böyle bir proğramı hazırlayan İlçemiz Orman İşletme Müdürümüz Muzaffer Büyükterzi’nin şahsında emeği geçen tüm işletme Müdürlüğü personelimize, bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Ali Yılmaz Bey’e, Milli Eğitim Müdürümüz Ertan Arıcı ve katılımlarından dolayı kurum amirlerimize ve misafirlerimize personelim ve öğrencilerim adına teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

Daha sonra YBO uygulama bahçesine İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz ve kurum amirlerinin de katıldığı törenle öğrenciler ve misafirler tarafından yüz altmış adet bodur ceviz ağacı dikildi.

Törenden sonra Orman İşletme Müdürü personel tarafından YBO öğrencilerine meyve suyu ve kek dağıtıldı. Misafirlere yiyecek ikram edildi.

 

 

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ