Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Orman İşletmesi’nden “Kadın Ormanı”

Orman İşletmesi’nden “Kadın Ormanı”
  • 13.09.2014
  • 1.551 kez okundu

 

Taşköprü Orman İşletmesi ”Kadın Ormanı” oluşturdu

 

Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü, ilçede ”Kadın Ormanı” oluşturdu. Orman Genel Müdürlüğü’nün projesi kapsamında ağaçlandırma programında bulunan Karapürçek sahasında yaklaşık 30 kadının katılımıyla 300 fidan toprakla buluşturuldu.

Taşköprü Orman İşletmesi Müdür Yardımcısı Aysel Büyükterzi, Orman Genel Müdürlüğü’nün ”Özellikle Toplumda Ağaç ve Orman Sevgisinin Oluşturulması, Çevre Bilincinin Geliştirilmesi hususunda önemli bir yere sahip olan kadın ve çocukların ağaç dikim etkinliklerine katılmaları konusunda gerekli organizasyonların yapılması”na yönelik projesi kapsamında ilçede 30 kadının katılımıyla ”Kadın Ormanı” oluşturduklarını ve kadınların ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Programda fidan dikimine katılan kadınlardan Hülya Çınar ise bugüne kadar olmayan bu uygulamadan tüm arkadaşlarıyla birlikte hoşnut olduklarını ve kadınların sosyal hayata daha fazla katılmalarını arttırıcı bu tarz projelerinin devamını umduklarını kaydederek Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine bu anlamlı organizasyondan dolayı teşekkür etti.

Fidan dikimi öncesinde Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Müjde Kaya Alaca fidan dikimi konusunda Taşköprülü kadınlara kısa bir bilgi verdi.

Müdür Yardımcısı Aysel Büyükterzi ile Toprak Muhafaza Şefi Müjde Kaya Alaca’da Taşköprülü kadınlarla birlikte ”Kadın Ormanı”na fidan dikti.

”Kadın Ormanı”nda toplamda 60 bin fidanın yer alacağı kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ