Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Polis Günü mesajları

Polis Günü mesajları
  • 13.09.2014
  • 1.540 kez okundu
Reklam

İlimiz ve ilçemiz siyasileri Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladılar.

 

Milletvekili Gülşen’in Polis Haftası mesajı

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Polis teşkilatıının kuruluşunun 168. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gülşen mesajında; “Devletimizin öncelikli görevi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden itibaren milletimizin can ve mal güvenliğinin yanı sıra kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması amacıyla çalışmış ve günümüzde de aynı kararlılık ve azim ile bu görevini sürdürmektedir.

Son yıllarda tüm kurumlarımızın kaydettiği gelişme polis teşkilatımıza da yansımıştır. Polis Teşkilatımız bilgi birikimini artırmış ve çağın gerektirdiği en ileri teknolojiyi üst düzeyde kullanan bir kurum haline gelmiştir. Bu süreçte polis teşkilatımız gittikçe güçlenmiş, modern araç ve gereçlerle donatılmıştır.

Bu vesileyle, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. Yıldönümünü tebrik eder, görevlerini üstün gayret ve azimle yerine getiren tüm emniyet personelimize şükranlarımı sunarım” dedi.

 

 

Arslan, 10 Nisan Polis Günü’nü Mesajı


Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Polis Teşkilatının kuruluşunun 168. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Atatürk’ün gösterdiği ışıklı yolda emin adımlarla yürüyen ve görev yapan Türk Polis Teşkilatı’nın, 168. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutlamaktayız diyen Arslan mesajında şunlara yer verdi: “Türk Polis Teşkilatımız, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir.

Aziz milletimizin güvenini, sevgisini ve desteğini de arkasına alarak üstün başarılara imza atan, kararlı ve özverili çalışmalarıyla başarıdan başarıya koşan, caydırıcılık yönüyle suçluların korkulu rüyası, şefkatli kolları ile halkımızı kucaklayan Türk Polisi, ülkemizdeki huzur ve güven ortamını en iyi şekilde tesis etmiştir. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan emniyet mensuplarımıza da halkımızın her zaman gösterdiği sevgi ve desteği devam ettirmeleri en büyük temennimizdir. Bu anlamlı günde, ilçemizin ve ülkemizin huzuru ve vatandaşlarımızın güven içerisinde yaşamaları için gece gündüz demeden tüm teşkilat olarak özveri ile çalışan, yurdumuzun her köşesinde görev yapan Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki fedakar ve cefakar mensuplarını takdirle selamlarken, aile fertleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Vatan ve görev uğrunda hayatlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, kahraman polislerimize sağlık ve esenlikler diliyorum" dedi.

 

AK Parti İlçe Başkanı Pehlivan’ın polis haftası mesajı

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Av. Fazıl Pehlivan, polis haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Pehlivan mesajında “Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum.      Devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Özellikle son yıllarda teknolojik imkânlarını artıran, kendisini geliştiren ve hizmet kalitesini iyice yükselten polis teşkilatımız, suçlulara, suç örgütlerine ve terör örgütlerine göz açtırmamaktadır. Gücünü halktan ve yasalardan alan polisimiz, görevini her zaman fedakârca yapmış, milletimizin huzur ve güvenliği için gerektiğinde canını bile vermekten kaçınmamış milletimizin güvenini ve takdirini kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm emniyet teşkilatımızın polis haftasını kutlar, görevini yerine getirirken gazi olan polislerimize saygı ve şükranlarımı sunar, şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, Görevleri başındaki tüm polislerimize aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir hayat diliyorum” dedi. 

 

 

MHP İçe Başkanı Av. Arabacı’nın Polis Haftası mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Taşköprü İlçe başkanı Av. Mustafa Arabacı, Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Arabacı mesajında: “Bundan 168 yıl önce halkın can ve mal güvenliğini huzur ve sükûnunu sağlamak amacıyla kurulan polis teşkilatımız, yaklaşık 1,5 asırı geçen süre içerisinde Türk milletiyle kucaklaşmış, en zor ve sıkıntılı anında onlara kucak açmış bu uğurda can vermiş, şehit düşmüş, devletin ve milletin düşmanları tarafından iftiralara maruz kalmış özellikle son yıllarda yakasına yapışılmış, tokat atılmış, sürülmüş halkları zayi edilmiş, eşlerin ve çocuklarından ayrı kalmış, bu atmosferde bile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliği için görevini aksatmadan üstün gayret ve başarı içerisinde mesleğine devam etmiştir. Polislerimiz halkın can ve mal güvenliği ile asayişini sağlamakla beraber bünyesinde kurmuş olduğu birçok birimlerle de halkımıza hizmet etmektedirler. Taşıdıkları rütbenin ve nişanenin şuuruna ermiş bir şekilde bu ulvi görevi yerine getirirken yüzlercesi şehit olmuş, binlercesi de gazi olmuştur. Yılda bir defa idrak edilen Türk Polis haftası her gün, her saat yapılsa yine de hakları ödenmez çektikleri çile ve ızdırapların karşılığı bunlarla verilemez. Polis Teşkilatımızın her mensubu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünden hareketle görev esnasında hassasiyeti elden bırakmamış bu söze layık olmuştur. Polislerimiz “ bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar bilgili, bir anne kadar şefkatli olmalıdır” bu sözü iyi analiz ettiğimizde polislerimizin günlük hayatımızın her yerinde bize ne kadar yakın olduğunu görebiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle mesleklerini icra ederken terör örgütü veya başka olaylar sonucunda şehit düşen polislerimize Allah’tan Rahmet diliyor, geride kalanlara sağlık sıhhat ve başarılar temenni ediyorum” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ