Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Reis Gıda’dan iftar yemeği

Reis Gıda’dan iftar yemeği
  • 13.09.2014
  • 1.374 kez okundu
Reklam

Taşköprü protokolü Reis Gıda’nın iftarında buluştu

 

Taşköprü ilçemizde 13 yıldır faaliyet gösteren Reis Sarmoni Sarımsak Entegre Tesisi’nin yeni müdürü Tuncay Kendiroğlu, ilçe protokolüne ve üreticilere iftar yemeği verdi.

Taşköprü Kent Parkı’nda gerçekleşen iftar programına Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü Garnizon Komutanı Tuncay Özbek, 23. dönem Kastamonu Milletvekili ve Taşköprü eski Belediye Başkanı Hasan Altan, daire amirleri ve sarımsak üreticilerinin katıldığı iftar programı karşılıklı sohbet ile sıcak bir ortamda geçti.

İftar yemeğinin ardından Reis Gıda Sarmoni Sarımsak Entegre Tesisi Müdürü Tuncay Kendiroğlu, tüm misafirlere öncelikle Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Reis’in selamlarını ileterek kendisinin de bu iftarda Taşköprülülerle birlikte olmak istediğini fakat yoğun programından dolayı aralarında olamadığını ve 15-18 Ağustos’ta gerçekleşecek olan 27. Kültür ve Sarımsak Festivali’nde Taşköprülülerle bir arada olacağını belirtti.

Kendiroğlu, Taşköprü’de üretimin arttırılması ve ürün dayanıklılığının 12 aya çıkartılmasına yönelik çalışmalarının olduğunu ve bu çalışmalarda güzel sonuçlar elde edileceğine değindi.

Üretimin arttırılması konusunda çiftçilere de büyük bir görev düştüğüne dikkat çeken Kendiroğlu, Taşköprü sarımsağının piyasası belirlenen değil, piyasayı belirleyen bir ürün olabilmesi için üretim noktasında mutlak suretle artış sağlanması gerektiğini böylelikle fiyat istikrarının oluşacağını ifade etti.

Kendiroğlu ayrıca, Dünyanın en kaliteli sarımsağı olan Taşköprü sarımsağının, yürüttükleri yerli tohum projesiyle farkındalık yaratmak için vargüçleriyle çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Dünyanın önde gelen toptan marketler zincirinden biri olan Metro Gross Marketler Zinciri ile geçtiğimiz hafta yaptıkları görüşme de yerli tohum projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmalara hız kazandırılması kararı çıktığını söyleyen Sarmoni Sarımsak Entegre Tesisi Müdürü Kendiroğlu, tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür ederek Reis Gıda olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında Taşköprü sarımsağının üretiminin arttırılması, dayanıklılık süresinin uzatılması ve satışın arttırılması için AR-GE çalışmaları ve ürün çeşitlendirilmesine gidileceğini vurguladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ