Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Saadet Partisi çalışmalarına hız verdi

Saadet Partisi çalışmalarına hız verdi
  • 13.09.2014
  • 1.321 kez okundu

Saadet Partisi çalışmalarına hız verdi

Saadet partisi belediye başkan adayı Ertuğrul Köse çalışmalarına hız vererek Çarşı ve sanayi Esnafına ziyaretlerde bulunarak İlçemizde Ahlaki değerlerin, örf ve adetlerimizin bittiğini bununda yıllardır uygulanan politikalardan dolayı gerçekleştiğini bunun önüne geçmek için çalıştıklarını belirterek herkesten destek bekliyoruz dedi. Taşköprünün efsane Milli Görüş belediyeciliğine kavuşması için bütün güçleriyle çalışacaklarını belirterek kapı kapı gezip halkımıza projelerimizi sunup destek isteyeceklerini belirtti

Seçim irtibat bürosu cuma günü saat 14:00’de açılacak

Seçim irtibat bürolarını tuttuklarını Cuma günü namazdan sonra dualarla açıp halkımızla daha rahat dertleşeceklerini ve açılışa tüm halkımızı bekliyoruz dedi. İrtibat büromuz Ergün otel karsında noter yanında

Köse: “Ölüm yıl dönümünde merhum Liderimiz erbakanı rahmetle anıyoruz” Biliyorsunuz Erbakan Hocamız 27 Şubat 2011 tarihinde vefat etti. Bu kapsamda tüm Türkiyede 24 Şubat- 2 Mart arası “Erbakan’ı anma ve anlama haftası” olarak etkinlikler düzenleniyor. Biz bu vesile ile kendisini rahmetle anıyor ve öğrettiği siyasi ve teşkilat yapısıyla çalışmalarımıza devam edeceğimizi vurgulamak isterim.

Allah insana akıl ve fikir vermiştir. Saadetin yolunu göstermiştir. İslamsız saadet olmaz. Müslüman kimse siyasi faaliyetlerinde İslam’ın temel esaslarına itibar eder. İslam’ın temel esaslarına itibar eden bir kimse ise ahiretini düşünerek siyaset yapar. Milli Görüşün maneviyatçılık esası bu duyarlılığın bir göstergesidir. Erbakan Hocamız: “Ben bunları millet bana oy versin diye değil, Allah rızası için yapıyorum” derken ahiretin esas olduğunu, ahireti kazanmanın da Allah rızasından geçtiğini beyan etmiştir.

İnsanı Allah yeryüzünde bir halife olarak yaratmıştır. İnsanın halifeliği sıradan bir halifelik değildir. Bu halifelik, Allah ile kul arasında sağlam bir irtibatı zorunlu kılmaktadır. Kulun, Allah ile irtibatını sağlayan en muhkem ip ise İslam’dır. İslamsız dünya ve ahiret saadetini kazanma gayreti boşuna bir gayrettir.

İnsan için dünyanın lezzetleri yemek, içmek, nikâh, mal, mülk, makam ve mevkidir. İnsan bunlarla imtihan olmaktadır.

Ahireti unutarak iş görmek büyük bir hastalıktır. Ahireti unutarak siyasi bir istikamet belirlemek de en büyük felakettir. Mücerret iktidar hırsı ile bütün değerlerini öteleyen kimseler, kendine ve topluma büyük zararlar verirler. Dünyacı siyaset önderleri koltuklarını koruyabilmek için işbirlikçiliğin bütün gereklerini yerine getiriler. Böylelikle hep kaybedenler topluluğunun üyesi olurlar. Kaybederler, çünkü tercih ettikleri yol yol değildir. Şu Kur’an ayetlerinin meallerini birlikte okuyalım. Maide 48: “Sana da (Ey Muhammed,) önündeki kitapları doğrulayıcı ve ona ‘bir şahit olarak Kitab’ı (Kur’an’ı) indirdik. Öyleyse aralarında Allah’ın indirdiğiyle hükmet ve sana gelen haktan sapıp onların isteklerine uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol kıldık. Eğer Allah dileseydi, sizi bir tek ümmet kılardı, ancak (bu,) verdikleriyle sizi denemesi içindir. Artık hayırlarda yarışınız. Tümünüzün dönüşü Allah’adır. Hakkında anlaşmazlığa düştüğünüz şeyleri size haber verecektir.”

Gençlerimize Çanakkale, İstiklal ruhunu kazandıracak projelerle geliyoruz” Bir milletin asıl gücü topu, tüfeği, tankı değil, İmanlı, İnançlı gençleridir. Prensibini tarihine bakarak en iyi Taşköprü bilir.

*Taşköprü’lü Gençlerin taleplerini, şikayetlerini, sorunlarını öğrenerek çözüm yolları oluşturmak olan bir birim kuracağız. Bu birim, bizzat belediye başkanımız tarafından yönetilecek ve başkanımız ayın bir gününü gençlere ayıracak. Biz biliyoruz ki gençlerimizi anlamak, ancak onlarla birlikte olabilmekle mümkündür. Bu bağlamda, fırsat bulduğumuz her ortamda başkanımızla gençlerimiz bir araya gelecek. Taşköprü’müzde yaşayan vatandaşım, belediye başkanını gençlerle halı saha’da futbol oynarken ya da kafeteryada sohbet ederken gördüğünde şaşırmayacak.

 

*Çocuklarımızın yaz tatillerini en iyi bir şekilde değerlendirmeleri, beden ve ruh sağlıklarını geliştirebilmeleri için yaz spor okulları açacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ