Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Sarımsak Birliği’ne tarım danışmanı

Sarımsak Birliği’ne tarım danışmanı
  • 13.09.2014
  • 1.284 kez okundu
Reklam

Sarımsak Üreticileri Birliği’nde tarım danışmanı hizmeti başladı

 

Taşköprü ilçemizde geçtiğimiz yıllarda faaliyete başlayan Sarımsak Üreticileri Birliği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yetki belgesinin ardından çiftçilere Tarım Danışmanı hizmete vermeye başladı.

Geçtiğimiz haftalarda sertifikasını alan Sarımsak Üreticileri Birliği Tarım Danışmanı seritifikası olan Mehmet Kaya ile sözleşme imzalyarak üye çiftçilere Tarım Danışmanı Hizmeti vermeye başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sarımsak Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Eligüzeloğlu, amaçlarının modern tarım tekniklerini çiftçilerine öğretmek ve daha kaliteli ürün yetişmesini sağlamak olduğunu kaydetti.

 

Eligüzeloğlu, "Uygulama kapsamında kendilerine üye olan çiftçilerden isteyenlerle Ocak ayından itibaren sözleşme imzalayacağız. Ayrıca çiftçimizin arazisi suluysa 50 dönüm, sulu ve kuru karışık ise 100 dönüm arazisi olması gerekiyor. Çiftçimizin pratikteki bilgilerini danışmanımızın teorikteki bilgileriyle buluşturup daha ranbtabl tarım yapılmasını hedefliyoruz. Şartları uyan tüm çiftçilerimizi bu uygulamadan yararlanmaya davet ediyorum" dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ