Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Sarımsak Festivali bu yıl iptal!

Sarımsak Festivali bu yıl iptal!
  • 13.09.2014
  • 862 kez okundu
Reklam

Sarımsak Festivali bu yıl iptal!

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, bir açıklama yaparak Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası sonrası ülke genelinde tüm yurttaşlarımızın yüreğine ateş düştüğünü ve bu nedenle 14-17 Ağustos tarihlerinde 28.’sini düzenleyecekleri Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali başta olmak üzere 5-6 Haziran tarihlerinde 2.’sini düzenleyecekleri 2. Taşköprü Kültür Sanat Günleri etkinliğini ilçe yöneticileri ile yaptıkları istişareler sonucu iptal etme kararı aldıklarını açıkladı.

“Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının acısı hayatını kaybeden yurttaşlarımızın aileleri başta olmak üzere ülke genelinde tüm yurttaşlarımızın yüreğine ateş olarak düştü” diyen Arslan, yurt genelinde ulusal yas ilan edildiği şu günlerde ilçe genelinde yaptıkları istişareler sonucu Taşköprülüler olarak bu acının ardından gerek 5-6 Haziran tarihlerinde düzenleyecekleri 2. Taşköprü Kültür Sanat Günleri etkinliğinde gerekse ülke genelinde sayılı festivaller arasında yer alan ve bu yıl 14-17 Ağustos tarihlerinde 28.’sini düzenleyecekleri Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinliklerinde eğlenmenin doğru olmadığı konusunda görüş birliğinde bulunarak bu yılki iki etkinliği iptal kararı aldıklarını ifade etti.

Arslan, tüm ilçe halkı adına alınan bu kararda Taşköprülü hemşerilerinin de yanlarında olacağına inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali ve Kültür Sanat Günleri etkinliği önümüzdeki yıldan itibaren devam edecek.

 

Haber: Mehmet TUĞCU­

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ