Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,45 / Satış: 5,47
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Sarımsak Festivali programı belli oldu

Sarımsak Festivali programı belli oldu
  • 13.09.2014
  • 1.227 kez okundu
Reklam

 

Sarımsak Festivali programı belli oldu

Taşköprü Belediyesi’nin 30 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde 26.’sını düzenleyeceği Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nin net programı belli oldu.

-Program-

 

Festival kapsamında ilk olarak 30 Ağustos tarihi köprü başından saat: 15.00’de açılışı yapılacak. Daha sonra stantların gezilmesi kortej yürüyüşünün ardından Pompeiopolis 2012 Tarım, Orman, Hayvancılık Tarımsal Gıda Fuarı’nın açılışı ile devam edecek. Cumhuriyet Meydanı’nda ki konuşmaların ve halk dansı topluluklarının gösterilerinin ardından da akşam namazına müteakip ünlü mevlithanlar İsmail Coşar, Adem Kemaneci, Bilal Demiryürek ve Ali İhsan Akçeşme’nin katılımı ile Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere şehitler ve Taşköprülü ecdadın ruhuna mevlidi şerif okutulacak.

Gecenin sonunda saat: 22.30’da ise yeşil popun kralı Mustafa Cihat, festival meydanında konser verecek.

-İkinci gün-

31 Ağustos cuma günü ise sabah 11.30’da Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın yerli ve yabancı halk dansları grubu temsilcileriyle resepsiyonu olacak. Saat: 14:’te de Taşköprü Belediyesi Konferans Salonu’nda Taşköprü’nün Doğal ve Beşeri Zenginlikleri konulu panel düzenlenecek. Saat: 16:30’da ise çiftçiler arasında en iyi sarımsak üreticisi ve en iyi buzağı yetiştiricisini seçme yarışmaları Cuma pazarı alanında gerçekleşecek. Aynı gün akşam saat: 19:30’da Köprübaşı festival meydanında Almanya, Slovakya, Arnavutluk, Venezuela, K.K.T.C, Ürdün ile Taşköprü HEM ve TRT Gençlik Halk Oyunları Topluluklarının gösterileri olacak. Gecenin sonunda saat: 22.30’da da TRT Müzik Kanalı’nda yayınlanan Orhan Hakalmaz ile Türkü Yolu programı ilçemizden canlı yayınlanacak. Program sunucusu Orhan Hakalmaz’ın birbirinden güzel türküleriyle şenlendireceği gece de Hakalmaz’ın konuğu ise ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş olacak. Gecede Taşköprü Belediyesi Kent Korosu’da sahne alacak.

-Üçüncü gün-

1 Eylül cumartesi günü de saat: 11:00’de Bisikletle şehir turu olacak. Saat: 15.00’de Yerli ve Yabancı Halk Oyunları Guruplarının Gösterilerinin ardından ödül töreni gerçekleşecek. Saat: 16:30’da ise festival Güzellik Yarışması Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek. 19.30’da da Taşköprü Halk Eğitim Merkezi özel gecesi gerçekleşecek. Akşam üzeri ise saat: 21:00’da Pınarbaşılı hemşehrimiz Türk Sanat Müziği’nin sevilen sesi Arzu Akça ardından 22:30’da ise ünlü sanatçı Murat Boz’un Köprübaşı Festival Meydanı’nda açıkhava konserleri gerçekleşecek.

-Dördüncü gün-

 

Festivalin son günü olan 2 Eylül pazar ise 14:30’da Ağcıkişi Mahallesi kaba Yazı Mevkii’nde Geleneksel Rahvan At Yarışları, saat: 19.15’te Yerli ve Yabancı Halk Oyunları Guruplarının Gösterileri, Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Defile gösterisi ve saat: 21:00’de Kastamonulu hemşehrimiz Ilgaz’ın, saat 22:30’da ise sevilen sanatçı Funda Arar’ın açık hava konserleri gerçekleşecek.

Festival havai fişek gösterileri ile sona erecek.

-Başkan’dan davet-

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da 30 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde 26.’sını gerçekleştirecekleri Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali için en güzel programı hazırlamaya gayret gösterdiklerini belirterek herkesi 30 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde ki Sarımsak Festivali’ne davet etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ