Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Sarımsak üreticisine Arslan morali

Sarımsak üreticisine Arslan morali
  • 13.09.2014
  • 1.124 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, salı günleri Taşköprü’de kurulan sarımsak pazarını gezdi. Uzun süredir sarımsağın düşüşte olması nedeniyle zor günler geçiren sarımsak üreticisini pazara giderek ziyaret eden Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, üreticilerden satışlarla ilgili bilgi aldı.

Taşköprü sarımsağının benzerleri arasındaki kalitesinin tartışılmaz olduğunu fakat üreticinin birlik olmaması ve kurulan Sarımsak Üreticileri Birliği bünyesinde tek güç olmamaları nedeniyle Taşköprü sarımsağında dalgalanmaların gözlendiğini kaydeden Arslan, sarımsak üreticisini Taşköprü’de Çin sarımsağı tohumu dikilmesine karşı da uyardı.

Kendisinin de bir çiftçi çocuğu ve sarımsak üreticisinin çilesini bilen bir kişi olarak üreticinin yanında olduğunu fakat belirli konularda yapabileceklerinin kısıtlılığına değinen Arslan, Taşköprü sarımsak pazarına kesinlikle Çin tohumundan yetişmiş sarımsağı sokmayacağını fakat üreticinin de birlik olup bu tohumu eken kısıtlı sayıdaki vatandaşlara Çin tohumu dikmemeleri yönünde telkinde bulunmaları gerektiğini söyledi.

Çok sayıda alıcı ve satıcının arasına girerek arayı bulan ve sarımsakların satılmasını sağlayan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a üretici ve tüketicilerde duyarlı davranışından dolayı teşekkür ettiler.

Arslan’ın ziyaretinin de satışlara olumlu yansıdığı pazarda iri boy sarımsak 3.5-4.5 lira, orta boy sarımsak 2.8-3.5 lira, küçük boy sarımsak ise 1.5-2.8 lira arasında alıcı buldu.

Önceki haftalara oranla satışların iyi olması üreticinin de yüzünü güldürdü.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ