Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Şehit Ailelerinden program

Şehit Ailelerinden program
  • 13.09.2014
  • 1.161 kez okundu
Reklam

Taşköprü Şehit Aileleri Derneği, 91/4 tertip askere gidecek olan gençler için program tertip etti.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa Taşköprü Garnizon Komutanı Yüzbaşı Tuncay Özbek, Taşköprü Belediye Başkan Vekili Yılmaz Korkmazer, Taşköprü Müftüsü Salih Sezik, daire amirleri ve asker adayları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Taşköprü Şehit Aileleri Derneği Başkanı Bayram Şenel, Taşköprü’de bir ilk olarak vatani görevlerini yapmak üzere ilçelerinden gidecek gençler için bir program tertip etmeyi uygun gördüklerini ve bu uygulamayı bundan sonra bir gelenek haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Asker adaylarına seslenen Taşköprü Garnizon Komutanı Yüzbaşı Tuncay Özbek’te askerliğin Peygamber ocağı olduğunu belirterek bu görevin kutsallığına değindi. Sizlere izne geldiğinizde ve askerlik görevinizi tamamladığınızda her zaman kapılarımız sonuna kadar açıktır diyen Özbek, tün asker adaylarına hayırlı teskereler diledi.

Garnizon Komutanı Özbek ve misafirler daha sonra asker 91/4 tertip adayları için hazırlanan üzerinde “Her şey Vatan İçin” yazan yaş pastayı hep birlikte kesti.

Özbek, bu anlamlı davranışlarından dolayı Taşköprü Şehit Aileleri Derneği Başkanı Bayram Şenel’e komando askerinin bulunduğu bir hediye takdim etti.

Program Taşköprü Müftüsü Salih Sezik’in yaptığı duanın ardından sona erdi.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ