Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Şekerbank’ta Her ayın 15’i Esnaf Günü

Şekerbank’ta Her ayın 15’i Esnaf Günü
  • 13.09.2014
  • 1.125 kez okundu
Reklam

 

Şekerbank’tan ‘Açık’ çağrı: Her ayın 15’i ‘Esnafın Günü’

Şekerbank, Taşköprü Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile

“Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzaladı…

 

Esnafın mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki rolüne vurgu yapan

Şekerbank Taşköprü Şube Müdürü Cüneyit Karataş, 400 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak Şekerbank’ın 60’ıncı kuruluş yılı boyunca, “Kapımız Esnafa Açık” platformu kapsamında her ayın 15’ini ‘Esnafın Günü’ ilan ettiklerini belirterek, “Esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın, diyoruz” dedi.

Şekerbank, bugün düzenlenen bir törenle Taşköprü Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzaladı. Protokol, Şekerbank Taşköprü Şube Müdürü Cüneyit Karataş ile Taşköprü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Tatlı arasında imzalandı. Esnafa fayda sağlayacak birçok işbirliği, proje, ürün ve hizmet sunulması planlanan ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu ile tüketiciler her ayın 15’inde esnaftan alışveriş yapmaya yönlendirilerek esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep ‘açık’ kalması, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

‘Anadolu Bankacılığı’nı misyon edinmiş, esnaf ve küçük işletmelere özel tabana yaygın bankacılıkta köklü bilgi birikimine sahip Şekerbank’ın, 60’ıncı kuruluş yılında ülkemiz için ilk ve tek olan, esnafa özel “Kapımız Esnafa Açık” projesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve Türkiye genelindeki 82 Esnaf ve Sanatkâlar Odaları Birliği ile 3 bin 100 Esnaf ve Sanatkarlar Odasını kapsayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) desteğiyle, özel sektör, kamu, STK ve tüketicileri esnafla buluşturan bir platform özelliği taşıyor.

“Kapımız Esnafa Açık” protokolünün imza töreninde bir konuşma yapan Şekerbank Taşköprü Şube Müdürü Cüneyit Karataş, “Kapımız Esnafa Açık” projesinin “Mahallemizi mahalle yapan esnafımız için el ele verelim, siz de yarın mahalle esnafınızdan alışveriş yapın, kapıları hep açık kalsın” mesajı ile başladığını belirtti. Her ayın 15’inde tüketicilerin esnaftan alışveriş yapmasına yönelik Şekerbank’ın 60’ıncı kuruluş yılı boyunca birçok saha aktivitesi ve kampanyaların düzenleneceğini belirten Cüneyit Karataş, ‘Açık’ platformu kapsamında esnafın işlerini kolaylaştıracak, onların rekabetsel avantajlarını artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunacaklarını kaydetti. Cüneyit Karataş, Banka olarak, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile esnafın uluslararası standartta hizmet verebilmesi için farklı projeler de geliştireceğini belirtti.  

 

-Cüneyit Karataş: “Her ayın 15’ini Türkiye çapında ‘Esnafın Günü’ ilan ediyoruz.”

Esnafın, mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki önemli rolüne işaret eden Cüneyit Karataş, “400 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak, esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın diyoruz. 60’ıncı yılımız boyunca her ayın 15’inde bu çağrımızı yineleyeceğiz. Her ayın 15’ini ‘Esnafın Günü’ ilan ediyoruz. Yıl boyunca bütün enerjimizle, saha ekiplerimizle bu misyonu yerine getirerek, esnafımızı ve ülkemiz ekonomisini destekleyeceğiz” diye konuştu.

-Mehmet Tatlı: “Kapımız Esnafa Açık’ projesini tüm üyelerimizle birlikte destekliyoruz."

Taşköprü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Tatlı da, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, esnaf kesimini ekonominin can damarı olarak nitelendirdi. Mehmet Tatlı, esnafın gerçekleştirdiği üretimle de ekonomik büyümeye, sosyal hayata ve istihdama önemli bir katkı sağlayarak ekonomide istikrarın sürdürülmesindeki önemli rolünü vurguladı. Tatlı, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Esnaf ve sanatkarlarımızın finansal ihtiyaçlarını karşılayarak, dükkanlarının kapısının açık kalmasını hedefleyen “Kapımız Esnafa Açık” projesini, Taşköprü Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak destekliyor ve ekonominin üreten bu büyük kesmini kucaklayarak Türkiye genelinde hayata geçiren Şekerbank’ı kutluyorum. Odamızın tüm üyeleri ile birlikte bu değerli projeyi bölgemizde en iyi şekilde uygulamaya hazırız.”

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ