Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Serdaroğlu, hükümeti eleştirdi

Serdaroğlu, hükümeti eleştirdi
  • 13.09.2014
  • 1.217 kez okundu
Reklam

“Türkiye ekonomisi, 1990 yılından itibaren hep ilk 17’nin içerisindedir”

 

“Son 8,5 yılda büyümeyen tek şey, vatandaşın cebindeki paradır”

 

“Yalancının mumu yatsıya kadar, iktidarın ampulü 12 Haziran’a kadar yanacaktır”

 

MHP Kastamonu milletvekili Mehmet SERDAROĞLU, başbakanın katıldığı her açılışta Türkiye’nin  dünyanın 16. büyük ekonomisi olduğumuzu söylemeyi adet edindiğini belirterek, “Bu, AKP’nin bir başarısı falan değildir. Aksine, AKP’nin yürüttüğü, ekonomik politikaların başarısız olduğunun açık bir göstergesidir. Çünkü Türkiye ekonomisi 1990 yılından itibaren hep ilk 17’nin içerisinde olmuştur” dedi.

            Mehmet SERDAROĞLU, ülke ekonomisinin 26’ncılıktan, 16’ncılığa çıktığını iddia eden başbakanın milleti açıkça yanıtlığını ifade ederek “rakamlar yalan Söylemez,  başarısız siyasetçiler, rakamlara yalan söyletirler. Ancak yalancının mumu yatsıya kadar, iktidarın ampulü 12 Haziran’a kadar yanacaktır” diye konuştu.

Mehmet SERDAROĞLU TBMM Genel Kurulu’nda ülke ekonomisi hakkında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Sayın başbakan’nın söylediğine göre, ülkemiz satın alma gücü paritesine göre 26’ncılıktan, 16’ncılığa yükselmiştir. Sayın başbakanın ağzından çıktığına göre, bu sözlerin doğru olması gerekir. Milletimiz de, sayın başbakana güvenerek, doğruluğunu araştırma gereği duymadan, bu sözlere inanmaktadır. Oysaki gerçek, çok daha farklıdır. Evet, satınalma gücü paritesine göre, Türkiye bugün dünyanın 16’ncı büyük ekonomisidir. Ama, bu, AKP’nin bir başarısı falan değildir. Hatta, AKP’nin yürüttüğü, ekonomik politikaların başarısız olduğunun açık bir göstergesidir. İktidara yandaş bir internet sitesinin haberine göre ki, bu haber sitesi, bırakın yandaşlığı, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin resmi yayın organı gibi çalışan pek çok haber sitesinden birisidir. Satın alma gücü paritesine göre, Ülkemiz dünyanın 16. büyük ekonomisidir. Haberde 1980 yılından itibaren, ülkemizin, dünya sıralamasındaki yerini veriyor.

 

1980 yılından bugüne, ülkemizin ekonomik büyüklüğü itibariyle kaçıncı sırada olduğunu, herkes duysun öğrensin. Duyan da duymayana söylesin. 1980 yılında, Türkiye dünyanın 20’nci büyük ekonomisidir. 1984-85 yıllarında 18’inciyiz. 1986’da 17’nci, 1987’de ise 16’ıncı sıradayız. 1993 yılında ise, dikkatinizi çekerek ifade ediyorum ki, Türkiye, Dünyanın 15’inci büyük ekonomisi olmuştur, Ve bir daha, 17’nin altına hiç inmemiştir. 1998’de yine 15’nci, 1999’da 16’ncı, 2000-2001-2002-2003 yıllarında ise Dünyanın 17’nci büyük ekonomisi konumundadır. 2004-2005-2006-2007-2008 yıllarında 15’nci, 2009 ve 2010 yıllarında yine 16’ncı sıradayız.

 

 

BAŞBAKANI KANDIRIYORLAR

 

Yani, Türkiye, 1980’den itibaren, hep ilk 20’nin içinde yer almıştır. 1990’dan beri ise, Hep ilk 17’nin içindedir. Haberi veren AKP’nin yandaşı olunca, ben de farklı kaynaklardan çeşitli araştırmalar yaptım. Ulaştığım sonuç, Size söylediğim rakamlarla aynı oldu. Sayın Başbakanın, güzel ilimiz Ardahan’dan Türk Milletine seslenirken söylediği, “ülkeyi 26’ıncılıktan 16’ncılığa çıkardık” şeklindeki sözünü, her ne kadar “Dünyada Türkiye ekonomisi şahlanıyor” başlığıyla duyursa da, İktidara yakın haber sitesi bile, bu haberin içeriğinde yalanlamaktadır. Ben bunu, buradan sizin ve büyük Türk milletinin takdirlerine bırakıyorum. Sayın başbakan yalan söylemeyeceğine göre, herhalde birileri, sayın başbakanı fena halde kandırmaktadırlar.

MİLLETİ YANILTIYORLAR

 

Rakamlarla açıkça ortaya koyduğum üzere, Türkiye ekonomisi, 1990 yılından itibaren hep ilk 17’nin içerisindedir. Sayın Başbakan, Türkiye ekonomisini 26’ıncı sıradan değil, 17’nci sıradan almış, 8,5 yıllık tek başına iktidarına rağmen, 93 ve 98 yıllarındaki 15’inci sıraya bile getirememiş, Ancak 16’ncı sıraya, bir basamak yükseltebilmiştir. Yani, Ortada bir başarı değil, açıkça bir başarısızlık vardır. Eğer, Çin gibi 13’üncülükten   2’nciliğe, Hindistan gibi, 10’unculuktan 3’üncülüğe çıkabilseydik, veya ilk onun içine girebilseydik, yada hiç olmazsa 93-98 yıllarındaki 15’inciliğin üzerine çıkarabilseydik O zaman bir başarıdan söz edilebilirdi. Sayın başbakan, 26’ncılıktan, 16’ncılığa çıktığımızı iddia ederek, bu milleti açıkça yanıltmaktadır. Rakamlar yalan söylemez, Ancak, Başarısız siyasetçiler,

rakamlara yalan söyletirler.

BORÇSUZ BİR ALLAHIN KULU YOK

 

8,5 yıllık AKP iktidarında, ülkemizde büyüyen şeyler de olmuştur. ve bu büyümenin yaşandığı alanlar da, bir hayli fazladır. Mesela işsizlik, bir dönem yüzde 14’ün üstüne çıkarak, büyüme rekorları kırmıştır. Mesela, Cari açık, 50 milyar dolara yaklaşmış, Her yıl katlanarak büyümüştür. Mesela, AKP’nin yaptığı dış borç,

Bütün cumhuriyet döneminden daha büyüktür. Mesela Fakirleşen, fukaralaşan aile sayısı, 700 binden 5 milyona çıkmıştır. Bu bile, yoksulluğun ne kadar büyüdüğünün en büyük kanıtıdır. AKP döneminde, vatandaşımızın bankalara olan borcu da büyümüş, 13 milyar liradan, 150 milyar liraya çıkmıştır. Yani, AKP döneminde, bankalara borçlu olmayan bir Allah kulu kalmamıştır.

 

MİLLETİN ASABI BOZULUYOR

 

AKP döneminde, sıkıntılar, hüzünler, dertler, büyümüştür. Son 8,5 yılda büyümeyen tek şey, vatandaşın cebindeki paradır. Adalet ve Kalkınma Partisi’ne göre, Türkiye yükselen ülkedir. Şimdi ben size, ülkemizde nelerin yükseldiğini de söyleyeceğim. AKP ile birlikte ülkemizde, çığlıklar yükseliyor, icralar yükseliyor, Yoksulluk yükseliyor, açlık yükseliyor. Ve AKP iktidarı ile birlikte, çatlak sesler de yükselmeye, milletimizin kulaklarını tırmalamaya, asabını bozmaya başlamıştır. Meclis televizyonundan dahi yükselen, İki bayrak sesi, İki millet sesi, İki devlet sesi, İki dil sesi, AKP iktidarının, Milletimize en büyük kazığı olmuştur.

 

 

 

OBEZ BÜYÜYORUZ

 

Kısacası, Büyüdük diye caka satmayın, büyüyenler belli, yükseldik diye ahkam kesmeyin, kimlerin ve nelerin yükseldiği belli. Çiftçinin göçünü, Esnafın  borcunu, Emeklinin derdini, Süper marketleri, Adaletsiz gelir dağılımını, Dış açığı, Cari açığı, İç ve dış borçları, Kat be kat büyüten AKP’nin, ekonomi politikasının Tamamen yanlış olduğu, Tamamen başarısız olduğu ortaya çıkmıştır. Yürütülen ekonomik politikalar neticesinde, Rakamlara yansıdığı söylenen sanal büyüme, İthalata ve tüketime dayalı, Obez bir büyüme görüntüsünden başka bir şey değildir. Milyonlarca vatandaşı açlık ve yoksulluk sınırının altında geçim mücadelesi,

Borç ödeme mücadelesi, Velhasıl, Yaşam savaşı veren bir ülkede, Bahsedilen büyüme, gerçek bir büyüme olamaz. Olsa olsa, Ülkeyi yönetenlerin rakam oyunlarından başka bir şey değildir. Millete masal anlatmayı bırakın. Rakamlara takla attırarak, Milleti kandırmaktan vazgeçin. Yalancının mumu yatsıya kadar, İktidarın ampulü 12 Haziran’a kadar yanacaktır”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ