Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Sevim, Taşköprü sarımsağına destek istedi

Sevim, Taşköprü sarımsağına destek istedi
  • 13.09.2014
  • 1.115 kez okundu
Reklam

Sevim, Bakan Zeybekçi’den Taşköprü sarımsağına destek istedi


 

AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, Kastamonu’yu ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yi Taşköprü sarımsağının Çin sarımsağı karşısındaki mücadelesine destek istedi.

İlk olarak Taşköprü’de Çin tohumlu sarımsak ekiminin başladığını ve bunun Taşköprü sarımsağının genetiğinde olumsuz etki yaratmakta olduğunu bunun için destek beklediklerini bir diğer konunun da dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağının ülke pazarında Çin’den gelen sarımsakla rekabet edebilirliğinin düşük olduğunu ve bu konuda Taşköprü sarımsağının piyasada olduğu süre zarfında Çin’den gelen ithalata kota getirilmesi talebinde bulundu.

Sevim’in Taşköprü sarımsağı hakkında isteklerinin ardından Bakan Zeybekçi’de Çin’den gelen sarımsağa kota konusunda bir çalışma yapabileceklerini ayrıca Taşköprü sarımsağına farklı desteklerin verilmesi üzerine de çalışma yapacaklarını dile getirdi.

Taşköprü’de ekilen Çin tohumlu sarımsağa karşında bir çalışma yürütülmesi gerektiğini ve bu konuya da bakanlık olarak ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ