Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

SGK Müdürü Tekin’in mesajı

SGK Müdürü Tekin’in mesajı
  • 13.09.2014
  • 973 kez okundu
Reklam

Taşköprü SGK Müdürü Halil Tekin’in “Sosyal Güvenlik Haftası” mesajı

 

Taşköprü Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Halil Tekin, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Tekin mesajında şunları kaydetti: “Kurumu Kurumumuzun 2006 yılında kuruluşundan sonra, 16 Mayıs tarihini içine alan hafta “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak belirlenmiş, 2008 yılından bu yana her yıl kutlanarak geleneksel hale gelmiştir. Hepinizin bildiği gibi, sosyal güvenlik reformu ile birlikte SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı birleştirilmiş ve bugünkü adıyla Sosyal Güvenlik Kurumu -SGK- oluşturulmuştur.

Aradan geçen süre içerisinde Kurum olarak örgütlenme ve ortak bir kültür oluşturma yönünde çok önemli mesafeler kat ederek bugün toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan bir Kurum haline geldiğimizi rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Güçlü bir sosyal güvenlik sistemi ile iftihar edebileceğimiz bir ülkede yaşıyoruz. Mutlu ve güvenli bir gelecek ortamı oluşturulmasında, başta işverenlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızdan kayıt dışı istihdamı önleme konusunda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Kayıtlı istihdam arttıkça Kurum kaynakları artmakta, sunduğumuz hizmetlerin de kalitesi yükselmektedir. Kurumumuzun sunduğu hizmetlerin etkinliğini artırıp vatandaşlarımızın memnuniyetini kazanabilmek için yoğun mesai harcıyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 12 – 18 Mayıs tarihleri arasında “Sosyal Güvenlik Haftası”nı kutlayacağız.

 

Gücünü derinlerdeki köklerinden alan, gölgesinde herkesi faydalandırmaya çalışan bir çınara benzeyen Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, tüm teşkilatımızın ve vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını tebrik eder, sağlıklı, mutlu günler dilerim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ