Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Sıralı, projektörlü yaz kuran kursu

Sıralı, projektörlü yaz kuran kursu
  • 13.09.2014
  • 990 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemiz Tabakhane Camii’ndeki yaz Kuran kursuna minikler büyük ilgi gösteriyor.

Camii girişinde oluşturulan küçük bir sınıf ve okullardaki ile birebir boyutlarda hazırlanmış sıralı sistem ve projeksiyonla ders anlatımının yanı sıra surelerin okunuşları, namaz kılınmasının öğretildiği görsel programlarla desteklenen Tabakhane Camii Yaz Kuran Kursu’na Taşköprülü öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Kursta 15’i kız 15’i erkek olmak üzere 30 öğrenci bulunuyor. 27 Haziran-26 Ağustos tarihleri arasında açık olacak olan yaz kuran kursunda öğrencilere bu süre içerinde sureler öğretiliyor, namaz kılınışları gösteriliyor, Kuran-ı kerim okutuluyor ve gerekli dini bilgiler veriliyor.

Tabakhane Camii İmamı Hüseyin Garpaslan: “Öğrencilerimin diz üstü otururken zorlandıklarını fark ettim Milli Eğitim Müdürümüzden kurs süresi boyunca kullanılmak üzere sıra talep ettim. Sağ olsun müdürümüz olumlu karşıladı ve sıralı sistem ders öğretmeye başladık. Öğrenciler daha istekli derslere katılım gösterdiler. Ayrıca derslerde kullandığımız projeksiyon cihazının da büyük katkısını gördük” dedi.

Tabakhane Camii yaz Kuran Kursu’nda bu sene içerisinde 15 öğrenci Kuran-ı Kerim okumayı öğrendi. Ayrıca kursta hafızlığa devam eden 8 öğrenci bulunuyor.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ