Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Siyasileriden 8 Mart Kadınlar Günü mesajları

Siyasileriden 8 Mart Kadınlar Günü mesajları
  • 13.09.2014
  • 2.880 kez okundu

Siyasileriden 8 Mart Kadınlar Günü mesajları


İlçemiz siyasileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladılar.


Arslan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 8 Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Arslan mesajında şunları söyledi: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Kadınların toplumsal ve siyasal yaşama etkin katılımı, gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergelerinden biridir. Günümüz  dünyasında, milletler kadına verdikleri değer ölçüsünde statü kazanır duruma gelmiştir.  Milli Mücadelemizde cephede savaşan erkeğine mermi taşıyan Türk kadını, Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte, sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, hukukta, siyasette ve diğer birçok alanda erkeklerle eşit haklara sahip olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle tarihe adını altın harflerle yazdıran Türk Kadını başta olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

MHP Belediye Başkan Adayı Altan’ın Kadınlar Günü mesajı

MHP Taşköprü Belediye Başkan Adayı Hasan Altan, 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Altan mesajında: “Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız; İhtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapan, yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; Toplum yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru ve toplumun temel taşı olan; Kurtuluş savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakar Şerife Bacının torunları olan; Tüm Dünya kadınlarının Kastamonulu ve Taşköprülü kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü en derin sevgi, saygı ve hürmetlerimle kutlar, sağlık başarı ve huzur dolu günler dilerim” dedi.

AK  Parti İlçe Başkanı Sevim’in Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sevim mesajında; "Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman Kadına özel bir önem vermiş ve Kadınlarımızın Hak ve Hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bu konuda Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV). “Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz. Onlar hakkında Allahtan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız, onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onarında sizin üzerinizde hakları vardır” buyurmuşlardır Bu duygu ve düşüncelerle tarihe adını altın harflerle yazdıran Türk Kadını başta olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

MHP İlçe Başkanı Öcal’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Taşköprü İlçe Başkanı Mahmut Öcal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir measj yayınladı. Öcal yayınladığı mesajda; "Peygamber Efendimiz ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözünün muhatabı doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz kadınlardır. Bu vatanın vatan olmasında İnebolu,dan cephane taşırken evladı yerine vatanı tercih eden Şerife Bacılardır. Erkek elbisesi giyip kurtuluş savaşına Halim Çavuş ismiyle katılıp savaş meydanında mücadele edende eli öpülesi Kastamonulu kadımızdı. Bizim anlayışımızda geçmişte olduğu gibi bundan sonrada kadınlarımız bizim için her zaman eli öpülesi vefakarlardır. Bu duygularla birbirimize ailemize çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle tüm kadınlarımızın 8 mart kadınlar gününü kutlarım."

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ