Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Siyasilerin Berat Kandili mesajı

Siyasilerin Berat Kandili mesajı
  • 13.09.2014
  • 1.812 kez okundu
Reklam

Siyasilerin Berat Kandili mesajı

İlçemiz siyasileri mübarek Berat kandili dolayısıyla mesaj yayınladılar.

Milletvekili Gülşen’in Berat Kandili Mesajı

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Mübarek Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gülşen mesajında şunları kaydetti: "Millet olarak Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Berat Kandili, hem af ve ilahi rahmete kavuşma vesilesi, hem de birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi için bir fırsattır. Bu mübarek Kandil Gecesi vesilesiyle kırgınlık ve dargınlıklarımızı unutmalı, birbirimize saygı ve sevgi ile yaklaşmalıyız. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının tüm insanların gönüllerinde olması dileğiyle, aziz milletimizin kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim."

Arslan’ın Berat Kandili Mesajı

 Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin Berat Kandilini kutladı.

Arslan mesajında şunları kaydetti: “Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcının sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini hatırlatan bir zaman dilimidir.

Mübarek gün ve geceler, insanlar arasındaki sevgi ve saygı bağını, dayanışma ruhunu pekiştiren, birlik ve bütünlüğümüzü, huzur ve esenliğimizi korumamıza vesile olan özel günlerdir. Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeli, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürerek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız.

Bu gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesi ile insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını temenni eder, hemşerilerimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Mübarek Berat Kandilini kutlarım.”

AK Parti İlçe Başkanı Pehlivan’ın Berat Kandili Mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Av. Fazıl Pehlivan, mübarek Berat Kandili dolayıısyla bir mesaj yayınladı.

Pehlivan mesajında; "Kandil geceleri, insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir. Aziz milletimizin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladığı mübarek Berat Kandili de böylesi gecelerden biridir. Cenabı Allah’ın yeryüzüne inerek biz kullarına yok mu af dileyen affedeyim yok mu rızık isteyen rızık vereyim, yok mu derman isteyen dermanını vereyim buyurduğu bu mübarek gece de rabbim cümlemizi hazinesinden rızıklanan kullarından eylesin. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Özellikle son 10 yılda her alanda yaptığı büyük kalkınma hamleleri ile tüm dünyanın ibretle ve kıskançlıkla seyrettiği Türkiye’miz üzerinde kirli oyunlar oynanmakta ve milletimizin arasına nifak sokulmak istenmektedir. Çok şükür ki milletimizin %80’ni oynanan bu oyunun farkında olup bu kirli oyunlara prim vermemiştir. Bu mübarek gece de Allahtan temennim odur ki tarihte olduğu gibi küresel güç olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’mizin bu kutlu yürüyüşüne engel olmak isteyenlerin hazırladıkları tuzakların milletimizin engin feraseti ile boşa çıkarılması, 21. yüzyıla Türk Milletinin damgasının vurulduğu bir yüzyıl olmasıdır. Çünkü dünyanın Türk Milletinin hoşgörüsüne ve adaletine hiç olmadığı kadar ihtiyacı bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu gece idrak edilecek Mübarek Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam âlemine, milletimize ve Taşköprü’müze hayırlar getirmesini Allah’tan diliyorum” dedi.

MHP İlçe Başkanı Arabacı’nın Berat Kandili Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Taşköprü İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı, mübarek Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Arabacı mesajında; “23 Temmuz Pazar gününü Pazartesi’ye bağlayan gece Berat Kandilidir. Bu gece Yüce Yaradanın rahmet ve marifetine sığınabileceğimiz, kararan gönüllerin tövbeyle arındırabileceği bir gecedir. Berat Kandili, Cenab-ı Hakk’ın feyiz ve bereketini bolca dağıttığı, günahlardan arınma noktasında büyük fırsatlar sunduğu gece anlamına gelir. Borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan kurtulma, günahlardan arınma, Allah’ın affına ve rahmetine kavuşma anlamlarına da gelen bu gecede Allah katında berat etmek ve temize çıkmak en büyük dileğimizdir.  

Toplumları derinden sarsan sorunların yaşandığı günümüz dünyasında huzur ve barışın, insanlık onuruna yakışır aydınlık bir geleceğin inşaası için hepimize ciddi görevler düşmektedir. Bu yüzden sevinç ve nimetleri paylaşmayı, zayıfların ihtiyaçlarını gidermeyi, muhtaçların dertlerine derman olmayı ve acıları dindirmeyi öğrenmeli ve hayata geçirmeliyiz. Bu vesile ile Berat kandilinizi tebrik eder, Müslüman Türk Milletine ve Tüm İslam Alemine hayırlar getirmesi dileklerimle saygılar sunarım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ