Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Siyasilerin Gazeteciler Günü Mesajları

Siyasilerin Gazeteciler Günü Mesajları
  • 13.09.2014
  • 803 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın 10 Ocak Gazeteciler günü mesajı:
Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Arslan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi: “Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe sokulan 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına, sınırlı ölçüde de olsa, çözüm bulunmak istenmiştir. Gazetecilerin çalışma şartlarının tüm Türkiye’de daha da iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması ve hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması, kuşkusuz medyamıza güç kazandıracaktır.
Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. O nedenle gazetecilerin ekonomik ve sosyal imkânları hususu önem arz etmektedir.
Bizlerde yönetici ve siyasetçiler olarak ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde haber alma hakkına katkı sunmaya devam etmekte kararlıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyor, aile bireyleriyle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.”

 

MHP Taşköprü İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı’nın Gazeteciler Günü Mesajı:
Halk ile yönetim arasında bir köprü vazifesi gören, zor dönemde de önemli görevler yüklenen basın mensuplarının, özellikle yerel basının zor çalışma koşullarına rağmen üstün gayretleri gözden kaçmamaktadır.
Basın kuruluşlarında görev yapan gazeteciler, milletin çıkarlarını göz önünde bulundurarak milletimizin doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenmiş durumdadır. Kastamonu’da görev yapan gazetecilerimizin bu görevi başarıyla sürdüklerine olan inancım tamdır. Bu nedenle; fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir.
Bu vesileyle; olaylara objektif bakan, doğru ve tarafsız olarak yayın yapan gazete, radyo, internet ve televizyonlarımız başta olmak üzere medyamızın her türlü kolunda çalışan tüm basın çalışanlarımızın Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ