Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Siyasilerin Mevlit Kandili Mesajları

Siyasilerin Mevlit Kandili Mesajları
  • 13.09.2014
  • 1.727 kez okundu

Siyasilerin Mevlit Kandili Mesajları

Arslan’ın Berat Kandili Mesajı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Ramazan ayından önce kutlanacak son kandil olan Berat Kandili nedeniyle bir kandil mesajı yayınladı.
Başkan Arslan mesajında şunları söyledi: “Toplum olarak mübarek bir geceyi daha karşılıyoruz. Günahlardan arınıldığı, cezadan ve borçlardan kurtulunduğu Berat Gecesi, rahmet ve mağfirete ulaşmayı ifade ediyor. Berat Kandili, içlerinde Allah’a kulluk görevini yerine getirmede kusur ve yanlışının olduğunu hissedenlerin Yüce Allah’a yönelerek, O’nun rahmet, şefkat ve mağfiretine sığınabilecekleri, karardığını düşündükleri gönüllerini tövbe ve istiğfarla arındırabilecekleri çok özel bir gecedir. Her önemli gün ve geceyi kendimiz için iyilik ve güzellikleri yerine getirmek için bir vesile kabul etmeliyiz. Bu gün ve gecelerde birlik ve beraberliğimiz, akraba ve dostlarımızla bağları güçlendirmemiz, sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmemiz açısından iyi değerlendirmeliyiz. Bu güzellikler toplumuzu ayakta tutan dinamiklerdir. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi bu güzelliklere borçluyuz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek Beraat Kandillerini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Mustafa Gökhan GÜLŞEN – Kastamonu Milletvekili

Ramazan ayının müjdecisi, af ve rahmet gecesi olan Berat Kandil’ine ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Berat Kandili, sınırsız af ve merhamet sahibi yüce Allah’a sığınmak, tövbe etmek için bir vesiledir, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, kırılan kalpleri onarmak için bir fırsattır. Bu mübarek gecenin ülkemizde ve bölgemizde, birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının pekişmesine vesile olmasını diler tüm hemşerilerimin kandilini tebrik ederim.


                        MHP Taşköprü İlçe Başkanı Av. Mustafa ARABACI’nın Berat Kandili Mesajı

4 Temmuz Çarşamba gününü Perşembe’ye bağlayan gece Berat Kandilidir. Bu gece yüce Yaradana yönelerek, O’nun rahmet ve marifetine sığınabileceğimiz, kararan gönüllerin tövbeyle arındırabileceği bir gecedir.

Berat Kandili, Cenab-ı Hakk’ın feyiz ve bereketini bolca dağıttığı, günahlardan arınma noktasında büyük fırsatlar sunduğu gece anlamına gelir. Borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan kurtulma, günahlardan arınma, Allah’ın affına ve rahmetine kavuşma anlamlarına da gelen bu gecede Allah katında berat etmek ve temize çıkmak en büyük dileğimizdir. Bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmemiz ve rabbimize kulluk vazifesini yerine getirmemiz hayrımıza olacaktır.

Toplumları derinden sarsan sayısız sorunların yaşandığı günümüz dünyasında huzur ve barışın, insanlık onuruna yakışır aydınlık bir geleceğin inşaası için hepimize ciddi görevler düşmektedir. Bu yüzden sevinç ve nimetleri paylaşmayı, zayıfların ihtiyaçlarını gidermeyi, muhtaçların dertlerine derman olmayı ve acıları dindirmeyi öğrenmeli ve hayata geçirmeliyiz.

Bu vesile ile Berat kandilinizi tebrik eder, Müslüman Türk Milletine ve Tüm İslam alemine hayırlar getirmesi dileklerimle saygılar sunarım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ